0

ABA JTD: Nikšićani ispustili pobedu u Podgorici

Objavljeno: 29.11.15 u 23:00

Uz dosta sreće ekipa Budućnosti je tek posle produžetka uspela da savlada lokalnog rivala ekopu Sutjeske u meču 12. kola ABA JTD lige sa 89:87 (23:15, 23:24, 19:31, 13:8, 11:9).

Na debiju Luke Pavićevića na klupi Budućnosti domaći su solidno odigrali prvo poluvreme koje su rešili u svoju korist sa sedam poena viška, ali onda je usledila neverovatna treća četvrtina u kojoj su Nikšićani postigli čak 31 poen pa su u poslednjih 10 minuta ušli sa pet poena viška.

Međutim, domaći su odigrali čvrstu odbranu u četvrtoj četvrtini u kojonsu primili samo osam poena, ali kako nisu briljirali u napadu to ime bilo dovoljno samo za produžetak u kom su imali dosta sreće jer je Sutjeska ponovo stekla +5 (83:78), a pri rezultatu 87:86 imali su šut za pobedu na tri sekunde pre kraja, ali Žižić nije pogodio u šutu za tri poena.

Dragićević je sa 21 poenom bio najefikasniji u pobedničkom timu, a pratili su ga Subotić sa 17 i Sead Šehović sa 14 poena. Kod gostiju bolji od ostalih sa po 17 poena bili su Vranješ i Albijanić.