0

DERBI PRIPAO GOSTIMA: Dudin Efes i Grendžer srušili Galatu

Objavljeno: 19.10.15 u 20:58

Anadolu Efes je na gostovanju pobedio Galatasaraj sa 71:60, u derbiju 2. kola turskog šampionata.

Iako je tim Dude Ivkovića vodio tokom čitavog meča, zahvaljujući fanatičnoj publici Galta se vratila u poslednjoj četvrtini, pa je Efes slavio u samom finišu i to sa dve trojke Grendžera.

Domaćin se držao do četiri minuta pre karaja, ali su dve trojke Grendžera goste odvele na 69:60 i to je na kraju i presudilo.

Galati je ovo prvi poraz, a Efesu pobeda, pošto je u prvom kolu nije igrao. Junak meča Džejson Grendžer je bio i najefikasniji sa 22 poena i 6 asistencija. Braun je ubacio 15 uz 9 skokova, koliko i Danston uz dva skoka više.

Micov je bio najbolji u timu Galate  sa 14 poena, 4 skoka i 4 asistencije, Lazme je dodao 12 poena, a Grin 10. Na kraju to nije bilo dovoljno…