0

EP ZA KADETE: Još jedan poraz za kraj

Objavljeno: 16.08.15 u 15:52

Košarkaška reprezentacija Srbije, igrači do 16 godina starosti, zauzela je osmo mesto na Evropskom prvenstvu koje se održalo u Kaunasu (Litvanija) pošto je u poslednjem meču poražena od Nemačke sa 91:64 (17:19, 27:21, 28:7, 19:17).

Posle izjednačenog prvog poluvremena ništa nije ukazivalo da će srpski kadeti naglo popustiti u nastavku susreta i dozvoliti rivalu da dođe do neočekivano visokog trijumfa.

Srpski kadeti su se bolje snašli na samom početku meča i u šestom minutu preko Andrije Marjanovića i Filipa Petruševa poveli sa 15:8. Rival je do kraja prve četvrtine znatno popravio šut i sa nekoliko ofanzivnih skokova došao do rezultatskog priključka – 19:17. Sve teže je naš mladi tim dolazio do realizacije u drugoj četvrtini, a Nemci su u 16. minutu prešli u vođstvo – 25:30. Usledila je serija od devet uzastopnih poena Marka Kovačevića koja je dovela do izjednačenja – 34:34. Finiš prvog poluvremena pripao je rivalu koji je na odmor otišao sa četiri poena prednosti – 40:44.

Nemački tim počeo je treću četvrtinu furioznom serijom 11:0 i za samo tri minuta igre u nastavku duela stigao do ubedljivog vođstva – 40:55. Razigrani Nelson Vajdeman ubacio ubrzo dve uzastopne trojke koje su rivalu obezbedile nedostižnu prednost već u 27. minutu – 45:70. Raspala se igra našeg mladog tima u tim trenucima, a raspoloženi rival je u u 34. minutu došao do rekordnog vođstva – 49:80. Do kraja susreta srpski reprezentativci su uspeli da uspostave ravnotežu i bar donekle ublaže težak poraz – 64:91.

Srbija – Nemačka 64:91 (19:17, 21:27, 7:28, 17:19)

SRBIJA: Uskoković 6, Kovačević 13, Tadić 4, Vulikić, Latinović 5, Marjanović 12, Matić 2, Novaković 2, Petrušev 6, Mihajloski, Stajčić 8, Pecarski 6.

NEMAČKA: Doding 3, Ginter 5, Vajdeman 25, Hadenfelt 3, Bak 6, Bonga 12, Vendler, Šerić 3, Zerban 4, Volf 9, Herkenhof 9, Drešer 12.