0
Košarka

KLS: FMP predvođen Gudurićem savladao Metalac

Objavljeno: 04.06.15 u 19:06

U prvom meču 14. kola Košarkaške lige srbije FMP je u Železniku savladao Metalac sa 78:75 (27:17, 11:19, 23:13, 17:26).

Domaćin je mnogo bolje odigrao prvu i poslednju deonicu, što je bilo dovoljno za četvrtu pobedu u KLS ligi. Valjevcima je ovo šesti poraz.

Gosti su do poluvremena stigli Pantere (38:36), koji su bolje otvorili meč, pa čak i vodili sredinom treće četvrtine. filip Čović je u 26. minutu vratio vođstvo svom timu (48:46) i četa Milana Gurovića je do kraja meča vodila. Bilo je 78:69, ali su gosti do kraja prišli na samo minus tri.

Gudurić je sa 24 poena vodio svoj tim do trijumfa, Davidovac je ubacio 13, Čović 11, Dobrić 10. Sa druge strane, Ljubičić je zabeležio 19 poena, Todorović 14, majstorović 10.

U preostalim mečevima 14. kola sastaju se: Konstantin- Tamiš (20), Vojvodina-Mega Leks (20), Partizan-Crvena zvezda (21).