0

NBA: Smart pogotkom u poslednjoj sekundi održao Boston u borbi za plej-of (VIDEO)

Objavljeno: 05.04.15 u 08:53

Fantastičan meč odigran je u Er Kanada centru gde je Boston u gostima savladao Toronto 117:116 košem u poslednjoj sekundi meča.

Reptorsima je utakmica sa Bostonom bila važna u borbi za vrh „Istočne“ konferencije, dok se Seltiksi grčevito bore za ulazak u plej-of. Očekivalo se da će Toronto zabeležiti lagan trijumf, to je nagovestila i prva četvrtina 24:15, ali su se stvari vrtoglavo promenile. Boston je drugu deonicu rešio u svoju korist 32:23 i na poluvreme se otišlo nerešenim ishodom 47:47. Zanimljivo je to da su treći i četvrti period završeni istim rezultatom 34:23, samo jedan u korist Bostona i jedan u korist Toronta. Regularni deo utakmice završen je rezultatom 104:104.

Izjednačena igra dva tima viđena je i u produžetku, a odluka o pobedniku pala je u poslednjoj sekundi. Pet sekundi pre kraja Boston je vodio 115:113, ali je Vilijams trojkom preokrenuo na 116:115 u korist domaćina. Kada su svi u „Er Kanada“ centru mislili da je meč završen i da su Reptorsi upisali novu pobedu dogodio se šok. U poslednjoj sekundi meča Smart je pogodio polaganje i Boston je slavio 117:116 i sada se nalazi na osmom mestu „Istoka“ koje vodi u plej-of. Kod pobednika najefikasniji je bio Tomas sa 25 poena, dok je u timu Toronta briljirao De Rozan sa 38 koševa.

U derbiju večeri Golden Stejt je savladao Dalas u gostima 123:110. „Ratnike“ je do nove 62. pobede vodio Tompson sa 21 poenom, Spigs je „upisao“ 18 poena, koliko je imao i Igudala. Kari se zaustavio na svega 11 koševa. Sa druge strane Novicki je postigao 18 koševa, a pratili su ga Barea i Elias sa 14 poena.