0
Evroliga

EVROLIGA: Spektakl u Istanbulu, Željko nadmudrio Dudu!

Objavljeno: 13.02.15 u 21:23

Fenerbahče je u derbiju sedmog kola TOP 16 faze Evrolige savladao Anadolu Efes u gostima rezultatom 77:71 (13:11, 23:22, 18:20, 23:18) i tako napravio veliki korak ka plasmanu u narednu fazu takmičenja. Povreda Bogdana Bogdanovića.

U vreloj atmosferi u istanbulskoj dvorani Abdi Ipekči obe ekipe imale su svoju podršku, tako da je izuzetan meč imao sve elemente istinskog košarkaškog spektakla. Tokom gotovo čitavog duela viđena je rezultatska klackalica, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. U prvom poluvremenu Jan Veseli je prednjačio u ekipi Fenerbahčea, a Bogdan Bogdanović iako nije imao postignute poene, odlično je upošljavao saigrače, pa je tim Željka Obradovića na poluvremenu imao blagu prednost.

Sredinom treće deonice nešto težu povredu doživeo je Bogdan Bogdanović, napustio je igru i do kraja meča se nije vraćao na parket. To je oduzelo jednu napadačku opciju Obradoviću, što je domaćin vešto koristio. Boljom odbranom poslednjoj četvrtini izabranici Dušana Ivkovića su uspeli da preokrenu rezultat i u samu završnicu meča uđu sa vođstvom. Razlika je išla od 3 do 5 poena, a onda je Fenerbahče počeo da pogađa šuteve sa distance. Zisis i Gaudlok su dva igrača koja tokom cele utakmice nisu ništa mogli da pogode, ali su u poslednjih 90 sekundi ubacili po trojku kojom je tas prešao na stranu plavo-žutih. Poslednju šansu Efesa da stigne do novog preokreta osujetio je Nemanja Bjelica sjajnom krađom i zakucavanjem, čime je sve bilo rešeno.

Najefikasniji na ovom susretu je bio Tomas Ertel sa 17 poena, pratili su ga Drejper sa 13, Perperoglu sa 11, ali više nije bilo raspoloženih igrača u domaćem timu. U pobedničkom taboru Veseli i Bjelica su upisali po 14, Hikman je imao 11, a Gaudlok 10, od čega je trojka na pola minuta do kraja donela odlučujuću prednost Fenerbahčeu.

Panatinaikos – Zvezda 20.45

TABELA: Real 6-1, Makabi 5-2, PAO 4-2, Barselona 4-3, Alba 3-4, Galatasaraj 2-5, Žalgiris 2-5, Zvezda 1-5.

Kaha Laboral – Unikaha Malaga 20.30

TABELA: Olimpijakos 6-1, CSKA 6-1, Fenerbahče 5-2, Efes 4-3, Laboral 2-4, Nižnji Novgorod 2-5, Unikaha 1-5, Armani 1-6.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.