0

EVROLIGA: Olimpijakos prelomio, Krstić blistao u Efesu

Objavljeno: 17.10.14 u 00:21

Olimpijakos je kao gost savladao Valensiju rezultatom 71:68. Utakmica je bila krajnje neizvesna, nijedan tim nije uspeo da se rezultatski odlepi, tako je odlučila penal-završnica.

U domaćem sastavu najbolji je bio Luk Harangodi sa 14 koševa, a naš Vladimir Lučić ubacio je šest poena za nešto više od 22 minuta na parketu. Kod gostiju ubedljivo najbolji bio je Spanulis sa 21 poenom.

Ekipa Dušana Ivkovića slavila je kod kuće nad ruskim Uniksom – 82:76 (20:19, 25:15, 19:18, 18:24), a sjajnu partiju pružio je kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić, koji je uz 15 poena imao i šest skokova. Drejper je dodao 16, a Džening 12 poena, dok su u redovima Uniksa najefikasniji bili Lengford sa 19 i Vajt sa 13.

U okviru ove grupe sutra igraju Nižnji Novgorod – Sasari i Real Madrid – Žalgiris.

Unikaha je rutinski trijumfovala u Zagrebu protiv domaće Cedevite – 78:63 (18:20, 29:16, 14.12, 17:15). Špansku ekipu predvodili su efikasni Tulson sa 20 poena, Vaskez je dodao 13, a Kuzminskas 12, dok je srpski reprezentativac Stefan Marković za 15 minuta provedenih na parketu imao učinak od tri poena i četiri asistencije. U timu domaćina bolji od ostalih bio je Bilan sa 15 poena.