0

EL: Ni Odom ne pomaže Kući, Armani uzeo meru Panatinaikosu, Makabi siguran

Objavljeno: 27.02.14 u 23:14

Večeras su od 20.45 časova odigrane još tri utakmice 8. kola Top 16 faze Evrolige, a pobede su ostvarile ekipe Unikahe, Armanija i Makabija.

Unikaha je u španskom okršaju kao gost savladala Laboral Kuću rezultatom 81:71 (26:16, 21:8, 13:26, 21:21).

Domaćima nije pomogao ni bivši NBA igrač, Lamar Odom, koji je večeras debitovao za Laboral Kuću, pošto je za 6 minuta ostao bez poena uz jedan promašen šut za 3 poena i dva skoka. Unikaha je već do poluvremena stekla ozbiljnu prednost, koju su domaći uspeli da ublaže u trećoj deonici ali nedovoljno da izbegnu poraz.

Najzaslužniji za trijumf tima iz Malage bili su Tulson sa 14 i Kaner-Medli sa 12, a srpski centar Vladimir Štimac je postigao sedam poena i imao 10 skokova za 30 minuta.

Armani je nakon velike borbe i u penal završnici u Milanu uspeo da dobije Panatinakos sa 77:75 (19:13, 22:13, 18:23, 18:26). Ovom pobedom italijanski predstavnik je prestigao Atinjane na drugom mestu u grupi.

Najbolji u pobedi Armanija bili su Lengford sa 18 i Semjuels sa 16 poena, a u dresu gostiju bolji od ostalih bili su Džejms Gist sa 21 i novi igrač „zelenih“ Zek Rajt sa 17 poena.

U jedinom meču F grupe, u kojoj Partizan gostuje u petak Realu, Makabi je lako izašao na kraj sa Galatasarajem 97:81 (23:23, 26:15, 21:18, 27:25).

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Pnini sa 17 i Blu sa 16 poena, dok su dvocifreni učinak ostvarili još i Rajs i Hikman po 12 i Ingls sa 10 poena.

Kod Galatasaraja šestorica košarkaša su imala dvocifren učinak, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.