0

NBA: Memfis bolji od Njujorka, Vašington od Bostona

Objavljeno: 21.12.13 u 21:44

Košarkaši Njujork Niksa po ko zna koji put ove sezone razočarali su svoje navijače pošto su u „Medison Skver Gardenu“ poraženi od ekipe Memfisa rezultatom 95:87 (25:22, 25:18, 22:21, 23:26). Neuspeh na svom parketu doživeo je i Boston, koji je poražen od Vašingtona sa 106:99 (14:30, 30:21, 30:25, 32:23).

Njujork Niksi su nastavili da igraju po sistemu ‘pobeda-poraz’ i upisali novi poraz na svom parketu. Ekipa Majka Brauna nije uspela da se izbori sa Memfisom, koji je predvodio sjajni centar Zek Rendolf sa 25 poena i 15 skokova. Toni Alen je dodao 19 poena i 8 skokova.

Gosti su u najvećem delu susreta bili u prednosti i čuvali rezultat, da bi u petom minutu poslednje četvrtine i definitivno rešili pitanje pobednika kada su otišli na ogromnih +19.

Ipak, ta razlika se topila usled opuštenije igre do kraja susreta, pa nakon dve vezane trojke Karmela Entonija spala na samo 4 poena, 91:87. Ipak, košarkaši Njujorka više od toga nisu mogli, pa su Grizlisi sa nova 4 poena rešili meč u svoju korist 95:87.

Njujork je doživeo 18. poraz u 26. utamici, dok Grizliji imaju skor 11-15.

U drugom meču, Boston je na svom parketu poražen od Vašingtona sa 106:99 (14:30, 30:21, 30:25, 32:23).

Iako su imali veliku prednost, od čak +16 nakon prve četvrtine, Seltiksi nisu uspeli da trijumfuju na ovom susretu. Vizardsi su vremenom smanjivali zaostatak i na kraju uspeli da rezultat preokrenu u svoju korist. Najbolji u timu Vašingtona bio je Trevor Ariza sa 27 poena i 8 skokova, dok je Džon Vol upisao 20 poena i devet asistencija.

Kod Bostona bolji od drugih bili su Ejveri Bredli sa 26 poena i Džered Salindžer 22 poena i 11 skokova.