0

Parker rastužio Slovence (VIDEO)

Objavljeno: 18.09.13 u 23:41

Parker

Košarkaška reprezentacija Francuske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva koje se održava u Sloveniji. Oni su savladali domaćina turnira sa 62:72 (12:10, 12:16, 21:24, 17:22).

Dosta tvrdo se igralo na početku meča. Slovenci su posle prvih 10 minuta vodili sa 12:10. Do odlaska na poluvreme Francuzi su preokrenuli rezultat u svoju korist i sa dva poena prednosti započeli drugo poluvreme.

U nastavku susreta Francuzi su imali kontrolu nad igrom i rezultatom. Košarkaši Slovenije su održavali priključak sve do početka poslednje četvrtine kada su imali zaostatak od tri poena. „Trikolori“ potom dolaze do dvocifrene prednosti koju su sačuvali do kraja meča i zasluženo ušli u borbu za medalje.

Reprezentacija Francuske je na ovom meču bila bolja u šutu iz igre i tu treba tražiti razloge poraza Slovenije koja je imala 37% uspešnosti (6/25 za tri).

Nezaustavljiv je bio Toni Parker koji je postigao 27 poena. Nikolas Batum je dodao 14, a Boris Dijao 10 poena. Goran Dragić je predvodio Slovence sa 18 poena, dok je Zoran imao 12 poena.

Francuska će na megdan Španiji koja je u drugom četvrtfinalnom meču bila ubedljiva protiv Srbije koja će sa Sloveijom voditi borbu za peto mesto.

Srbija i Slovnija svoj meč igraju u četvrtak od 14.30 časova, dok je polufinale između Španije i Francuske zakazano za petak od 21.00 sat.