0

Košarkaši Srbije "pregazili" Slovake

Jači smo od najslabijih

Objavljeno: 05.09.12 u 21:04

Reprezentacija Srbije je uspela u Zrenjaninu da ubedljivo savlada Slovake rezultatom 87:62, po četvrtinama 22:10, 20:15, 23:19, 22:18.

Fantastičnu partiju pružio je Nemanja Nedović (20 poena uz šut 9-11) kome su se pridružili Bjelica (11 poena, 5 skokova). Štimac (10 poena, 9 skokova) i Erceg (10 poena). Sve je počelo, zbog tehničkih problema, pevanjem himne „Bože pravde“ od strane igrača i publike i dobrim startom Srbije tako da je već posle 3 i po minuta bilo 9:0 za naše koji su do kraja četvrtine napravili i veću razliku – 22:10.

Osetniji pad se ponovo desio našoj selekciji početkom druge četvrtine pa su Slovaci stigli i na -6 ali tada je na scenu stupio Nemanja Nedović koji je uneo energiju u naš tim i nosio ga do 17 razlike na poluvremenu – 42:25.

Kako je Nedović završio drugu četvrtinu tako je počeo i treću, raspucali su se i ostali pa smo imali čak i +26,  Duda mogao da odmori ključne igrače i šansu da klupi. Treća četvrtina završena je 65:44.

U četvrtoj četvrtini naši su utakmicu rutinski priveli kraju i pobedili 87:62.

U našoj grupi Estonija je poražena od Crne Gore (76:67) što je našima donekle olakšalo prolaz na Eurobasket.

Našoj reprezentaciji preostaju još dve utakmice, u subotu u Talinu sa Estonijom i tri dana kasnije sa Izraelom u Areni, koji je daleko ozbiljnija ekipa od Slovačke i večeras je rutisnki savladao Island (92:75).

Da bi se kvalifikovali za Eurobasket u Sloveniji 2013, naši moraju da pobede obe utakmice.