Veliki derbi drugog kola ABA lige u dvorani ‘Aleksandar Nikolić’ pripao je ekipi Budućnosti koja je savladala Crvenu zvezdu rezultatom 89:81.

Dobro je poznato kakvu tenziju nose dueli između Crvene zvezde i Budućnosti, posebno nakon finalnih serija pretprošle i prošle sezone u ligi na Jadranu.


Budućnost je poslednja ekipa koja je slavila pobedu protiv crveno-belih u Beogradu u ABA ligi, u prvoj utakmici finala pre dve sezone, a nakon toga je Zvezda ostvarila 18 uzastopnih trijumfa. Sve do danas dok je ponovo Budućnost nije savladala.

Gledali smo večeras u dvorani ‘Aleksandar Nikolić’ veoma neizvestan meč u kom je na jednoj strani izrazito dobar bio Džejms Gist (27 poena do treće deonice), a na drugoj Šehović i Nikolić pri šutu za tri poena.

Budućnost je šutem održavala minimalno vođstvo u prvom poluvremenu, ali je Zvezda u trećoj deonici uspela da preokrene i povede sa osetnih šest poena razlike – 58:52.

Međutim, usledio je novi talas dalekometne paljbe Podgoričana koji je ovog puta u potpunosti slomio domaće igrače. Šehović i Nikolić su doprineli da Budućnost ima procenat šuta za tri preko 50 odsto.

U finišu je i Džastin Kobs preuzeo dirigentsku palicu i Budućnost je odnela veliku pobedu.

Najefikasniji pojedinac ovog susreta bio je Džejms Gist sa pomenutih 27 poena, ali su ga pratili samo Bili Beron sa 11 i Čarls Dženkins sa 10 poena.

U pobedničkom timu Hasan Martin je imao 17, Džastin Kobs 16, Suad Šehović 15, a Nikola Ivanović i Danilo Nikolić po 14 postignutih poena.

Crvena zvezda – Budućnost 81:89 (20:26, 22:18, 21:22, 18:23)

Dvorana: Aleksandar Nikolić
Sudije: Ilija Belošević, Damir Javor, Josip Radojković

Zvezda: D. Braun 3, Čović 6 (7as), L. Braun 5, Davidovac 4, Lazić 2, Faje 2, Beron 11, Dobrić 8, Gist 27 (6sk, 6as), Dženkins 10, Simanić, Odžo 3.

Budućnost: Kobs 16, Ivanović 14, Bamfort 8, Šehović 15, Starovlah 0, Martin 17, Ilić, Z. Nikolić 4, Božić 1, Popović 0, Mejers 0, D. Nikolić 14 (5sk).

ABA liga, 2. kolo

Petak

FMP – Mega Bemaks 98:79

Subota

Primorska – Partizan 68:56
Mornar – Igokea 92:78

Nedelja

Cedevita Olimpija – Cibona 79:70
Crvena zvezda – Budućnost 81:89

Ponedeljak

18.00 Zadar – Krka