0
Košarka

SRBIJA U OSMINI FINALA EP: Marko Pecarski razbio Italijane

Objavljeno: 15.07.19 u 19:39

Mlada reprezentacija Srbije, igrači rođeni 1999. godine i mlađi, završila je grupnu fazu na Evropskom prvenstvu u Tel Avivu sa skorom od dve pobede i jednim porazom.

Izabranici selektora Olivera Popovića su u okviru trećeg kola grupe “B” posle velike borbe savladali neugodnu i čvrstu selekciju Italije. Imao je naš mladi tim nekoliko prilika da prelomi utakmicu, ali se rival po pravilu vraćao u igri.

Ipak, tri vezane trojke srpskih reprezentatavica sredinom poslednje četvrtine, uz odličnu igru Marka Pecarskog, bile su presudne za konačan rezultat: Srbija U20 – Italija U20 73:69 (20:19, 21:17, 17:19, 15:14).

Plasman reprezenacije Srbije u grupi “B” i protivnik u 1/8 finala biće poznat posle utakmica Izrael – Ukrajina i Turska – Francuska.

Veoma dobro počeo je naš mladi tim i poveo sa 6:0 na samom startu meča. Italijani su uzvratili trojkama Setafanija i prešli u vođstvo (13:14) sredinom prve četrtine koja je ipak pripala Srbiji – 20:19 zahvaljujući raspoložemom Marku Pecarskom. Pojačali su srpski reprezentativci intenzitet igre u odbrani što se odmah odrazilo na rezultat – 29:21. Nastavio je rival da odlično šutira iza linije 6,75 što je izabranike selektora Popovića sprečilo da imaju veću prednost na poluvremenu – 41:36.

Italijanski tim je spustio ritam na početku drugog poluvremena i tako došao do željene igre i vođstva 49:47 u 26. minutu. Uspeo je naš mladi tim serijom 11:4 da preokrene rezultat na 58:53 i ponovo preuzme inicijativu. Rival je još jednom da se vratio u meč, ali je Srbija ovaj atak odbila trojkama odličnog Momirova, Vulikića i kapitena Uskokovića. Vođstvo 71:62 bio je zavidan kapital u 37. minutu. Pokušali su Italijani sve kako bi došli do preokreta u samom finišu, ali je naš tim rutinski priveo utakmicu kraju i slavio sa -73:69.

SRBIJA U20: Mišković 8, Uskoković 10 (9 sk 4 as), Marjanović, Vulikić 10, Tadić, Simović 5, Jovičić 2, Pecarski 25 (13 sk), Stajčić 2, Đorđević, Matić, Momirov 11 (7 sk, 4 as, 3-4 za 3p).