Košarka

KLS SUPERLIGA: Zvezda nastavila pobednički niz protiv OKK Beograda

Objavljeno: 25.05.19 u 18:54

Izabranici Milana Tomića došli su do devete pobede u nizu.

U 9. kolu A grupe Superlige Srbije, Crvena zvezda je porazila OKK Beograd sa 93:78.

Na startu meča domaći su se mučili sa efikasnošću, te je ubrzo Zvezda povela sa 5:0. Nekoliko napada kasnije OKK Beograd je uspeo da uhvati priključak i izjednači na 7:7, međutim ne i da dođe do preokreta. Crveno-beli su ponovo bili u naletu koji je na kratko zaustavljen, te je potom Zvezda bila na pragu dvocifrenog plusa.

Tek u finišu prve deonice Zvezda je uspela da ode na dve cifre, rezultat je bio 24:14. Deset poena razlike imala je Zvezda i na kraju prve četvrtine.

Iz prvog napada u nastavku Zvezda je otišla na maksimalnih 12 poena razlike, nakon čega je usledila serija OKK Beograda od pet vezanih poena. Uspela je Zvezda da prekine seriju koševa rivala i vrati se na dvocifreni plus, a u jednom momentu pred kraj poluvremenu bilo je maksimalnih 16 poena razlike.

Veliki deo posla crveno-beli su odradili već na startu trećeg kvartala. Samo par napada u drugom poluvremenu i rezultat je bio 56:39 za goste. Nikako OKK Beogradu nije polazilo za rukom da spusti šampiona Jadrana na jednocifren minus, naprotiv. Dobrom igrom Crvena zvezda je došla do maksimalnih plus 23 i otklonila sve sumnje krajem treće četvrtine.

Nisu se predali domaći i sredinom četvrte deonice uspeli da smanje i do 14 poena razlike, međutim to je bilo sve od OKK Beograda danas.

OKK BEOGRAD: Tanasković 5, Simeunović 24 (6as), Musić 14 (3sk, 2as), Cerovina 3, Stanić 9 (6sk), Vićentić, Mušidi 7, Islamović, Langović 6, Vujić 7, Maran, Ratkovica 3 (4as).

CRVENA ZVEZDA: Odžo 14, Lazić 8, Davidovac 8 (5as), Radanov 7 (4sk), Faje 11 (6sk), Nenadić 13 (8as, 4sk), Simanić 3, Kešelj 5, Dobrić 12, Beron 8, Ristić 4 (5sk).