0

KLS: FMP siguran na gostovanju Dunavu

Objavljeno: 25.05.19 u 21:58

Košarkaši FMP-a nastavili su sa serijom pobeda u KLS. U devetom kolu ‘panteri’ su savladali fenjeraša u grupi ekipu Dunava rezultatom 67:79.

Oko 300 navijača imalo je priliku da vidi lepu košarkašku predstavu. U pretposlednjem kolu A grupe KLS Superlige Srbije FMP je došao do treće pobede u nizu. Ovog puta pao je Dunav.

Nakon prve deonice Panteri su stavili do znanja da žele da odnesu pobedu iz Starih Banovaca, vodili su sa 15:24.Prednost gostiju nastavila je da raste i na poluvremenu je FMP imao prednost 33:45. U trećoj četvrtini izabranici Vladimira Jovanovića 45:66 i već su rešili pitanje pobednika. U poslednjoj deonici gosti su se malo opustili i dozvolili Dunavu da je dobije sa devet poena 22:13, ali to nije bilo dovoljno za iznenađenje.

U poraženom timu najjači otpor pružio je Mladen Grušanović koji je ubacio 19 poena, pratio ga je Nemanja Žigon sa 11 i Andrija Drašković sa 8. Aleksa Uskoković u redovima FMP-a ubacio je 14 poena, pratio ga je Aleksandar Bursać sa 11 i Stefan Pot sa 9.

OKK Beograd – Crvena zvezda 78:93
Borac – Zlatibor 70:63
Dunav – FMP 67:79