2

ABA LIGA: Crvena zvezda pregazila Budućnost za četvrtu krunu i plasman u Evroligu (FOTO)

Objavljeno: 22.04.19 u 21:47

U petoj odlučujućoj utakmici finala ABA lige Crvena zvezda je u dupke punom ‘Pioniru’ pobedila Budućnost 97:54 (18:13, 29:8, 27:16, 23:17) i osvojila svoju četvrtu regionalnu titulu.

Crvena zvezda je šampion ABA lige! Četvrti put su crveno-beli podigli pehar namenjen pobedniku regionalnog takmičenja, a ono što je još važnije Srbija će sigurno imati jednog predstavnika u Evroligi.

Meč je obeležio incident pre početka utakmice kada je grupa od nekoliko navijača ušla na teren i sukobila se sa košarkašima podgoričkog tima, koji nisu bili nemi posmatrači. Posle sat vremena odlaganja utakmica je počela, a Budućnost je na parketu postojala samo prvih deset minuta. Crvena zvezda je kasnije na krilima pre svega Riversa i heroja Boriše Simanića razmontirala Podgoričane i drugi put zaredom ih u Beogradu košarkaški ponizila.

Crvena zvezda je odlično pre svega u defanzivi otvorila utakmicu. Dovoljno je reći da je za šest i po minuta Budućnost postigla svega četiri poena. Crveno-beli su serijom 11:3 poveli sa maksimalnih u prvom periodu 15:5. Bila je to serija poena Čovića koji je pogodio i trojku. Tada je došlo do malog incidenta na parketu kada je Bitadze napravio faul u napadu, a Čoivić pokušao da izbije loptu Kolu. Amerikanca je to iznerviralo, te ga je udario. Sudijska trojka Pukl-Majkić-Hordov je dosudila obostranu nesportsku.

To je prijalo Budućnosti koja je prvo supstila prednost na 15:8, Lazić je trojkom vratio na ‘plus deset’, ali su serijom 5:0 gosti na prvi odmor otišli sa ‘minusom pet’ – 18:13.

Crvena zvezda je serijom 5:2 otvorila drugu četvrtinu, a prvu trojku ubacio je kasnije će se ispostaviti apsolutni heroj druge četvrtine Boriša Simanić – 23:15. Kol je sa druge strane bio raspoložen i vratio je Budućnost na ‘minus pet’, ali ne zadugo…

Crveno-beli su napravili seriju 16:2 na krilima fenomenalne odbrane. Lupali su ‘banane’ Podgoričanima Dobrić, Simanić i Odžo, a sa druge strane obruč su zatrpavali Simanić i Rivers. Crvena zvezda je otišla na čak ‘plus 26’ – 47:21. Prednost na poluvremenu je već bila nedostižna. Budućnost je ubacila svega 21 poen, tim koji je prava ‘legija stranca’ i ekipa koja je igrala u Evroligi.

Posle svega osam poena ubačenih u drugoj četvrtini Budućnost se nije probudila u drugom poluvremenu. Rivers je nastavio da rešeta po obruču rivala, pridružili su mu se Čović, Davidovac i Odžo, a prednost je iz minuta u minut rasla. U poslednjih deset minuta ona je bila i ‘plus 42’ – 84:42.

Najefikasniji kod novog šampiona ABA lige bio je Rivers sa 21 poenom, a pratili su ga Davidovac sa 11 poena, Faje, Simanić i Odžo sa po deset poena. Kod Budućnosti nijedan igrač nije imao dvocifren učinak, najefikasniji bio je Kol.

Crvena zvezda je osvojila svoju četvrtu titulu u ABA ligi, Partizan je i dalje najtrofejniji sa šest pehara, dok FMP ima dva. Budućnost je na prošlogodišnjoj tituli.

CRVENA ZVEZDA – BUDUĆNOST 97:54 (47:21)

Dvorana: Pionir.
Gledalaca: 8.000.
Sudije: Saša Pukl, Tomislav Hordov, Mario Majkić.

CRVENA ZVEZDA:Čović 9, Kešelj 3, Davidovac 8, Nenadić, Lazić 5, Faje 10, Beron 7, Dobrić 6, Simanić 10, Rivers 21, Cirbes 5, Odžo 10.
BUDUĆNOST: Džekson 7, Kol 9, Šehović 3, E. Klark 2, Barović, K. Klark, Gordić 5, Bitadze 5, Popović 3, Bel 3, Nikolić 6, Vilijams 7.