0

ABA LIGA: Cedevita ubedljivom pobedom zapečatila drugu poziciju pred plej-of

Objavljeno: 15.03.19 u 20:05

Košarkaši Cedevite zabeležili su pobedu u uvodnom duelu poslednjeg gola regularnog dela.

Izabranici Slavena Rimca su bili bolji od Mornara, te su slavili rezultatom 94:80 (26:20, 18:17, 28:22, 22:21).

Domaća ekipa tokom čitave utakmice kontrolisala je zbivanja na parketu ‘Doma sportova’. Nakon uvodnih deset minuta, ekipa Cedevite je imala prednost od šest poena, a tokom drugog perioda izabranici Mihaila Pavićevića su pružili nešto bolji otpor. Pitanje pobednika je definitnvo rešeno u trećoj četvrtini, da bi u poslednjoj oba tima prikazala dobru igru, ali to nije bilo dovoljno da gosti izbegnu ubedljiv poraz.

Trener domaćeg sastava video je danas čime raspolaže pred plej-of koji sledi, a najbolji u timu iz Zagreba bio je Džejkob Pulen koji je upisao 21 poena uz četiri asistencije. Pratili su ga Eldžin Kuk sa 18, te Džastin Kobs sa 17, odnosno Filip Krušlin sa 15. Na drugoj strani je najefikasniji bio Amir Najt sa 13 poena, a dvocifren je bio i Sane sa 10.