0

EVROLIGA: Bajern sve dalje od Top 8, Real razbio Himki

Objavljeno: 14.03.19 u 20:43

U prva dva meča 26. kola Evrolige pobede su zabeležile ekipe Real Madrida nad Himkijem, odnosno Žalgirisa nad Bajernom iz Minhena.

Košarkaši Himkija protiv Reala su vodili 2:0, potom 8:7, pa 12:11, i to je bilo sve. Madriđani su do kraja prve četvrtine dopuštali Himkiju da razliku održava na koliko-toliko za Ruse prihvatljivom nivou, ali je sva nada ugašena u drugoj četvrtini, koju su Madriđani dobili za 27:16 za +13 na poluvremenu, a potom se u trećoj nadovezali sa samo 12 primljenih poena, uz sedam više ubačenih.

Na kraju, ubedljivih 100:75 uz Kozerovih 22 poena, Fernandezovih 15 i Dekovih 12.

U Himkiju bolji od ostalih bio je Šved sa 21 poenom, a Malkolm Tomas (15) i Stefan Marković (13) su ga pratili. Bivši reprezentativac Srbije dodao je pet asistencija i skok.

Madriđani se nalaze na trećem mestu Evrolige sa 20 pobeda i šest poraza, dok Himki više nema ni matematičke šanse da se domogne plej-ofa, pošto ima devet pobeda i 17 poraza na 13. mestu.

U drugom meču prvog dela večerašnjeg programa Žalgiris je u Kaunasu naneo poraz koji bi Bajern mogao da ostavi bez doigravanja. Slavili su domaći 85:79 nakon što su u drugoj četvrtini došli do 13 poena prednosti, potom to povećali i na 16 pred početak poslednje deonice.

U završnici meča Bajern je pokazao znake života, ali ekipa Dejana Radonjića nije uspela da priđe bliže od „-6“.

Grigonis sa 18 i Dejvis sa 16 poena predvodili su Žalgiris, dok je u timu Dejana Radonjića najbolji bio Nihad Đedović sa 17. Vladimir Lučić je ubacio 10, Nemanja Dangubić sedam dok Stefan Jović nije igrao.