0

EVROLIGA: CSKA zamalo prokockao ogromno vođstvo pa slavio protiv Milana

Objavljeno: 08.03.19 u 19:59

Košarkaši moskovskog CSKA nastavili su da pružaju sjajne partije u Evroligi pošto su u meču 25. kola savladali Armani iz Milana rezultatom 101: 95.

Italijanska ekipa je bila dostojan takmac samo u prvoj deonici, kada su imali četiri poena prednosti (21:17), ali je prvu četvrtinu zahvaljujući seriji 8-0 CSKA rešio u svoju korist 27:24, a potom u drugoj već prednost podigao na deset, da bi na poluvremenu imali osam poena viška – 51:43.

U trećoj četvrtini Moskovljani su održavali prednost sa poluvremena, a pitanje pobednika bilo je rešeno početkom poslednje deonice, kada je razlika išla i do 19 poena (86:67).

Ipak, nisu se predavali gosti, pa su serijom 9-0 i uz još nekoliko dobrih odbrana ukupno došli do 17-5, ali sem prilaska na sedam poena minusa nisu uspeli ozbiljnije da ugroze vođstvo Moskovljana.

CSKA je tako došao do 20. pobede uz pet poraza i vratio se na drugo mesto na tabeli, dok je ekipi iz Milana ostalo da se u poslednjih pet kola bori za šesto, sedmo ili osmo mesto, pošto sa skorom 13-12 ima isti skor kao i Olimpijakos (pod uslovom da sačuva prednost protiv Budućnosti), pobedu više od Makabija, Panatinaikosa i Bajerna, dok svoj meč Baskonija (12-12).igra kasnije danas protiv Himkija,

Otelo Hanter je predvodio CSKA sa 19 poena, Klajburn ubacio 15, De Kolo poen manje kod pobednika, dok je u ekipi Milana najbolji bio dvojac iz Srbije Micov – Nedović sa po 16 poena.