0

DERBI SRPSKIH TIMOVA: Juniori Mege pregazili Sparse i zakazala duel sa Zvezdom u finalu Evroliginog turnira!

Objavljeno: 23.02.19 u 20:39

Košarkaši Mege su zabeležili sve tri pobede u B grupi na kvalifikacionom turniru juniorske ANGT Evrolige ‘Marko Ivković’ u Beogradu.

Oni su u okviru trećeg kola savladali sarajevske Sparse sa 55:86 (19:29, 10:11, 14:15, 12:31).

Izabranici trenera Branka Milisavljevića su posle prve četvrtine imali 10 poena prednosti, da bi u drugom periodu prevazišli slab period u napadu gde su nekoliko minuta bili bez poena, pa je rezultat na poluvremenu bio 29:40. U drugom poluvremenu ekipa Sparsa nije uspela da ugrozi pobedu Mege koja je na kraju bila ubedljivih 31 poen razlike.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Marko Kljajević sa 20 poena i Aleksa Marković sa 13 koji je imao i 11 skokova. U ekipi Sparsa je najbolji bio Nikola Mičić sa 14 poena.

Juniori Mege će se u finalu u nedelju od 19 časova boriti za plasman na F8 turnir juniorske Evrolige u Vitoriji, a protivnik će biti domaćin kvalifikacionog turnira Crvena zvezda koja je nakon grupne faze imala identičan učinak.

Spars: Bulatović 8, Dedajić 6, Elez 1, Pilav, Herenda 4, Bajrović 1, Malešević, Radak 8, Huseinspahić 4, Mičić 14, Vidović 2, Topolović 7.

Mega: Musić, Milojević 3, Milošević 6, Kljajević 20, Agoč 3, Bumbić 12 (8 asistencija), Langović 12, Andrić 4, Marković 13 (11 skokova), Mišković, Brekić 4, Mušikić 9 (7 skokova). Foto: Dragoslav Žarković