2

ABA LIGA: Velika pobeda crno-belih, fanatični Partizan razbio očajnu Budućnost! (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 10.02.19 u 20:57

Košarkaši Partizana odigrali su fantastičan meč pre svega u odbrani, u napadu su iskoristili prilke koje su im se pružile i slavili su protiv Budućnosti rezultatom 76:67.

Klark je postigao prve poene, ali je usledio munjevit odgovor preko Jankovićeve trojke čime je Partizan započeo seriju 7-0, da bi prvo osetnije vođstvo napravili košem Renfra za 13:4, a dvojkom Stefana Jankovića razlika je porasla i na u tom momentu maksimalnih 11 poena – 15:4.

Budućnost je zahvaljujući Džeksonu, Kotiju i Erlu Klarku uspela da uhvati priključak i smanji na četiri poena minusa, a Partizanu je Nikola Janković doneo „+5“ – 17:12.

Problem za Budućnost mogla bi da predstavlja i povreda Goge Bitadzea, koju je zadobio sredinom prve četvrtine.

Budućnost je početkom druge četvrtine prišla na 19:17, ali je usledio odgovor u vidu sjajnih poteza dvojice Partizanovih Jankovića, da bi Lendejl na asistenciju Nikole Jankovića povećao na osam poena viška, a pogocima Gegića sa linije za slobodna bacanja stigli su domaći do 27:17.

Održavao je Partizan vođstvo preko Lendejla, ali su od 30:21 domaći osetno pali, pa je Budućnost nakon nekoliko grešaka crno-belih prišla na 32:30, a posle nakon tehničke greške Andree Trinkijerija prednost pred odlazak na odmor i prepolovila, 32:31.

Iako je bilo očekivano da će Evroligaš iz Podgorice zaigrati znatno čvršće u drugom poluvremenu, početkom treće četvrtine nastavili su sa promašajima, što je u kombinaciji sa odličnom odbranom Partizana rezultiralo novim dvocifrenim vođstvom Partizana nakon nekoliko odličnih napada Lendejla i slobodnih bacanja Nikole Jankovića (51:38), a Budućnost je zahvaljujući nekoliko odličnih napada Norisa Kola uspela da razliku smanji na podnošljivih devet poena minusa pred ulaz u poslednjih deset minuta, 55:46.

Prve poene u poslednjoj četvrtini ubacio je Barović uz faul, ali nije bio precizan sa penala. Digao je Bandža Si navijače na noge fantastičnim zakucavanjem za 57:48, a potom i pogotkom iz „odbojke“.

Nastavila je Budućnost sa promašajima, ali su preko Erla Klarka i Džeksona ipak uspeli da priđu na sedam poena minusa, Pejdž je trojkom vratio crno-belima dvocifreni plus, ali je Gordić uz faul primakao goste na 62:54 uz promašeno slobodno bacanje, a potom i nakon promašaja Gordića i skoka u napadu Kotija Klarka Džekson trojkom iz ugla smanjio na pet poena minusa, pa je Trinkijeri bio prinuđen da traži tajm-aut.

Nije Partizan uspeo da prekine seriju pošto je Renfro bio neprecizan za tri, ali je i napad Budućnosti bio neuspešan nakon lične greške Barovića pod košem Partizana.

Nakon što je Markus Pejdž koracima doveo do 19. izgubljene lopte Partizana, Budućnost je odgovorila novim faulom u napadu, ovog puta Kotija Klarka, a iz tog napada Markus Pejdž je svojom drugom trojkom na meču vratio Partizan na osam poena viška.

Partizan je u završnih tri minuta ušao sa osam poena viška zahvaljujući pravom malom akrobacijom Renfroa, odgovorio je Koti Klark nakon skoka u napadu.

Peta lična greška Filipa Barovića poslala je Džoka Lendejla na liniju za slobodna bacanja, a on je stigao do svog 23. poena i vratio crno-bele na osam razlike. Polovičnim učinkom sa linije za slobodna bacanja Erl klark je Partizanu dao priliku da dodatno poveća razliku, što je sjajnim prodorom iskoristio Renfro, a povratka za Podgoričane nije bilo nakon što je Erl Klark promašio čitavu konstrukciju pri šutu za tri poena, a Nikola Janković sa penala doneo ponovo dvocifrenu prednost crno-belima.

Partizan je na kraju slavio sa devet poena viška, čime se po broju pobeda izjednačio sa Budućnosti, 13-6, pa je došao u situaciju da se sa Podgoričanima bori za treće mesto na tabeli ABA lige.