1

ABA LIGA: Zvezda se mučila u Laktašima, ali ostaje neporažena (VIDEO)

Objavljeno: 12.01.19 u 19:06

Utakmicom u Laktašima podignuta je zavesa na 15. kolo regionalnog košarkaškog takmičenja.

Ekipa Igokee na svom terenu dočekala je beogradske crveno-bele, a gosti su nastavili niz pobeda rezultatom 77:79.

Prvi poena na ovom meču za domaći tim postigao je doskorašnji igrač Mursije, Marko Luković. Međutim, crveno-beli na startu su bili veoma raspoloženi pa tako Simanić trojkom, a potom i Dejan Davidovac donose gostima pet poena prednosti na početku. Nakon toga Lešić i Anđušić smanjuju razliku na dva poena, a vođstvo ekipi iz Laktaša doneo je Ilić. Savo Lešić, pa potom i Luković vode domaće do četiri poena razlike. Pred kraj prve deonice Odžo je izjednačio rezultat, a kasnije i prednost doneo ekipi Milana Tomića, a na pauzu se otišlo sa dva poena razlike za Zvezdu.

Tokom drugog perioda rezultat je kao i u prvom bio na ‘klackalici’. Ovaj deo igre ponovo bolje otvaraju gosti, a oporavljeni Mohamed Faje sa linije za slobodna bacanja doneo je prednost od četiri poena. Vuk Radivojević je trojkom izjednačio, a Milošević doneo novo vođstvo Igokei. Domaći tim vodio je do kraja prvog dela, a onda je Perperoglu doneo novo vođstvo gostima. Ni ovu prednost košarkaši Zvezde nisu uspeli dugo da sačuvaju, pa Milošević i Anđušić donose novo vođstvo Igokei, a na veliki odmor otišlo se rezultatom 43:41.

Nakon dva minuta igre u trećoj četvrtini Dejan Davidovac doneo je izjednačenje Zvezdi, a novu prednost od pet poena Odžo i Regland. Na polovni treće deonice ponovo je bilo nerešeno, na kratko su poenima Rikića poveli domaći, ali je Dušan Ristić i ovo brzo neutralisao. Adamović i Lešić do kraja su nosili domaće, a i na kraju ovog perioda oni su imali prednost, ovog puta od tri poena.

Tokom poslednjeg perioda gosti opet uspeavaju da smanje razliku, a na sedam minuta do kraja i da izjednače. Perperoglu pogotkom za tri doneo je novo vođstvo, a Rengland je prednost Zvezde povisio na četiri poena. Džo Regland je nosio u ovom delu igre ekipu Milana Tomića. Domaći igrači nekoliko puta su uspevali da smanje razliku na pola koša, ali nisu uspeli više ni da stignu do izjednačemnja. Ipak, u samom finišu Vuk Radivojević i Danilo Anđušić uzeli su po šut za pobedu, ali su bili neprecizni.

U domaćem sastavu najraspoloženije za igru bio je Danilo Anđušić sa 15 poena i pet asistencija, a pratili su ga Adamović sa 12, Lešić sa 11 i Radivojević koji je imao poen manje. Kod gostiju Regland je nanizao 18 poena uz sedam dodavanja, a Davidovac i Odžo imali su po 11.

U narednom kolu crveno-beli dočekuju FMP, a Igokea gostuje Krki.