Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Malagi u utakmici drugog kola TOP 16 faze Evrokupa od Unikahe rezultatom 79:74.

Kako se u grupi G nalaze još Valensija i Limož, jasno je da će odluka o drugom mestu pasti u međusobnim duelima između Unikahe i Crvene zvezde, pa je jasno koliku težinu je imao njihov međusobni meč u Malagi ove večeri.

Iako je Zvezda stigla u Španiju puna optimizma, veoma loše je počela utakmicu, na obe strane parketa. U napadu je promašen niz zicera i otvorenih šuteva sa distance, dok je na drugoj strani Unikaha hvatala puno ofanzivnih skokova i dobro kreirala napade, pa je brzo stigla do prednosti.

Ona je rasla iz napada u napad, već u prvoj četvrtini je bilo jasno da su Cirbes i Odžo potpuno van ritma, a da ih na drugoj strani Lesor i Šermadini prelako rešavaju. Bilo je potrebno da se probudi neko iz spoljne linije Zvezde i učinio je to Stratos Perperoglu.

Razlika je pretila da ode u minus od 20 poena, kada je grčki šuter za nešto više od 60 sekundi spakovao tri uzastopne trojke, a nešto kasnije i pogodio za dva plus jedan, pa je vratio crveno-bele do samo ‘minus 14’ na poluvremenu – 51:37.

Zvezda nije imala šta da izgubi i zaigrala je mnogo agresivnije, ali Unikaha u trećoj deonici nije dozvolila da joj se Beograđani približe. Kada su to crveno-beli uspeli, bilo je prekasno.

Tim Milana Tomića je nekoliko uspešnih odbrana i realizacija u napadu vezao tek četiri minuta pre kraja, kada je trojkom Filipa Čovića stigao do šest poena minusa.

Usledila je dobra odbrana i prilika za novi prilazak Unikahi, ali je Džo Regland promašio neverovatan zicer, a onda je i Čović dobio ‘rampu’ na polaganju i propuštena je velika prilika.

Ipak, na minut i 38 sekundi pre kraja, Čović je sa dva penala spustio zaostatak na četiri poena (73:69), a posle dobre odbrane Ognjen Dobrić je pogodio za tri poena i 73:72!

Usledio je nesmotren faul Odža za dva laka poena domaćina, ali je to nadoknadio Ristić na 35 sekundi pre kraja. U sledećem napadu Salin je promašio za tri, a da je Zvezda zagradila loptu imala bi napad za pobedu.

Umesto toga, Fernandez je posle ofanzivnog skoka i faula pogodio oba slobodna bacanja, a u poslednjem napadu Džo Reglend je promašio šut za tri poena koji bi Zvezdi doneo produžetak.

Stratos Perperoglu je odigrao sjajan meč postigavši 23 poena, a jedini dvocifren još je bio Ognjen Dobrić, strelac 13 poena.

U pobedničkom taboru, Lesor je imao 16, Šermadini 13, a Viltjer, Fernandez i Salin po 10 postignutih poena.

Zapratite najjaču sportsku instagram stranicu HotSport. Hvala na poverenju.