7

NIJE GOTOVO: Mornar uložio zvaničnu žalbu ABA ligi, preti li poništavanje utakmice sa Partizanom?

Objavljeno: 05.01.19 u 21:59

Susret između Partizana i barskog Mornara ulazi u svoej „treće poluvreme“.

Partizan je slavio pogotkom Džoka Lendejla 0.4 sekunde pre kraja utakmice, ali je za sada neizvesno da li će tako i ostati.

Naime, čelnici Mornara su ABA ligi uputili zvaničnu žalbu jer smatraju da su oštećeni. Barani tvrde da je zapisnički sto loše vodio vreme, i da je nakon koša Antabije Volera, kojim su poveli 73:72, ostalo manje od 1,9 sekundi do kraja susreta. Tačnije, da je za napad crno-belih ostalo manje od sekunde.

Partizan je do trijumfa stigao nakon što je sudijska trojka koju su činili Ilija Belošević, Marko Juras i Radoš Arsenijević dosudila prekršaj Drenovcu nad Renfrom. Plejmejker Partizana je pogodio prvo, promašio drugo slobodno bacanje, a 0.4 sekunde pre kraja susreta Džok Lendejl je iz odbojke ubacio loptu kroz obruč i doneo crno-belima trijumf 75:73.

Da li će tako i ostati, videćemo u narednim danima, kada će vodeći ljudi regionalnog takmičenja dati svoj sud.