0

EVROLIGA: Pešićeva Barsa održala čas košarke Darušafaki

Objavljeno: 04.01.19 u 23:13

Španski tim slavio je rezultatom 97:65.

Tomas Ertel je bio najbolji na utakmici sa 18 poena i po četiri skoka i asistencije.

Na samom startu se videlo da će turski tim teško doći do pobede večeras jer je Barselona ekspresno stigla do dvocifrenog plusa, a na kraju prve deonice je već bilo plus 13. Istim ritmom su domaći nastavili i u drugoj četvrtini kada je tempo Darušafake dodatno opao, pa je na poluvremenu rezultat bio 54:27.

Izabranici Svetislava Pešića su do kraja utakmice čuvali prednost i nisu dopustili rivalu da se dodatno približi.

Sem Ertela, dobru rolu je imao i Kevin Sarafan sa 12 poena, dok su po deset dali Kris Singlton i Jaka Blažič. Na drugoj strani je jedini dvocifreni bio Toni Daglas sa 23 poena.