0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Igokea furioznom drugom deonicom do pobede nad Cibonom

Objavljeno: 28.12.18 u 19:58

Košarkaši Igokee savladali su Cibonu u prvom meču 13. kola ABA lige rezultatom 87:69.

Izgledalo je da će susret biti neizvestan pošto je Cibona prvu četvrtinu rešila u svoju korist 17:14, ali je usledila najbolja četvrtina „Igosa“ ove sezone, ubacili su 34 a primili samo 14 poena, pa su tako na poluvreme otišli uz 17 poena viška.

Cibona se trgla, zaigrala bolje u odbrani početkom drugog poluvremena i smanjila razliku na „-7“, ali dalje nije mogla. Odbila je Igokea nalete gostiju, potom u poslednjoj deonici konačno prelomila meč i na kraju ubedljivo i slavila.

Ovom pobedom debi Dragana Nikolića na klupi je protekao trijumfalno, a početak njegovog mandata ujedno je označio i kraj serije od tri vezana poraza Igokee. Sava Lešić sa 20 poena i sedam skokova, Zubčić sa 17 i Milošević sa 14 su prednjačili u Igokei, dok je Krešimir Ljubičić predvodio Cibonu sa 15 poena.

I Cibona i Igokea imaju skor 5-8.