0

NBA: Loše veče za Srbe, katastrofa Kingsa, poraženi i Klipersi, Sansi više nisu poslednji! (VIDEO)

Objavljeno: 18.12.18 u 09:12

U noći između ponedeljka i utorka odigrano je osam utakmica, mada će igrači iz Srbije ovo veče probati što pre da zaborave.

Sakramento Kingsi gostovali su Minesota Timbervulvsima i u „igri“ su bili samo jedan minut, kada je Hild trojkom preokrenuo sa 2:0 na 3:2. Dva napada kasnije i pogodak Gibsona za 4:3 doveli su domaći sastav do prednosti, posle čega je usledila prava kanonada.

„Vukovi“ su ubrzo stigli do 14:4, i tu prednost su do kraja prve četvrtine povećali na +15. A u drugom delu ta razlika je porasla na čak 35 (67:32), pa je Minesoti ostalo samo da u drugom poluvremenu privede meč kraju.

Uspeli su Kingsi da smanje u jednom momentu na 12 poena minusa, ali je ubrzo razlika porasla na +20, pa je susret okončan ubedljivim trijumfom Minesote 132:105.

Podbacili su košarkaši iz Srbije, Bogdan Bogdanović je ubacio pet poena uz tek dva skoka za deset minuta, dok je Nemanja Bjelica na parketu proveo pet minuta, bez poena, uz dva skoka i asistenciju. Hild je sa 21 bio najefikasniji.

Kod pobedničkog tima prednjačio je Vigins sa 17 poena, a čak devet košarkaša Minesote imalo je deset ili više ubačenih poena na meču.

(Youtube/ Minnesota Timberwolves)

Ništa bolji utisak nisu ostavili ni Boban Marjanović i Miloš Teodosić u porazu LA Klipersa od Portland Trejlblejzersa 131:127. Marjanović je ubacio dva poena, i to nakon slobodnih bacanja, Teodosić nije ni dobio šansu, a Klipersi su „položili oružje“ pred sjajnim Lilardom, koji je ubacio 39 poena.