1
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Partizan se mučio, a onda slomio FMP (FOTO)

Objavljeno: 15.12.18 u 23:05

U 11. kolu ABA lige, Partizan je savldao FMP Železnik 83:77 (17:22, 26:20, 25:20, 15:15) i nastavio trku za F-4.

Prva četvrina za zaborav, a onda se Partizan kao Feniks iz pepela podigao. Na krilima Lendejla, Gagića i Zagorca srušio je uporni tim iz pregrađa.

FMP iz Železnika je odlično otvorio meč, na krilima Paunovića i Rebeca već u prvoj četvrtini je imao lepu prednost 20:11. Ipak, preko Gagića i Zagorca crno-beli su se vratili na ‘minus pet’ posle deset minuta igre 22:17. ‘Panteri’ su novu veću prednost imali sredinom drugog perioda kada su poveli sa 31:24, ali se Partizan dobrom odbranom i lakim rešenjima u napadu vratio u egal i poenima Sija (koš-faul) 40 sekuni pre kraja prvog poluvremena poveo 43:39. Ipak, Rebec je vratio FMP u igru trojkom za 43:42.

Treću četvrtinu Partizan je odigrao dosta bolje od prvih 20 minuta, FMP je stao šut, a razigrali su se Zagorac i Lendejl. Crno-beli su u jednom trenutku imali ‘plus devet’ 64:55, ali je Rebec novom trojkom vratio goste u igru. Pred poslednjih deset minuta Partizan je ušao sa 68:62.

Četa Andree Trinkijerija je u poslednjih 10 minuta vodila sa 11 poena prednosti 79:68, ali je doputila FMP-u ponovo da se vrati. Pri rezultatu 79:75 tim iz Železnika je mogao da smanji prednost, ali je na kraju u četvrtom napadu za Partizan poentirao Zagorac posle skoka u napadu. Bilo je to za 81:75, ispostaviće se odlučujući trenutak. Crno-beli su na kraju slavili sa 83:77.

Partizan su do pobede vodili Gagić i Lendejl sa po 16 poena, dok je dvocifren još bio Zagorac sa 10 poena. Kod FMP-a vredan pomena je bio samo Rebec sa 17 poena.

PARTIZAN – FMP ŽELEZNIK 83:77 (43:32)

Dvorana: Aleksadar Nikolić.
Sudije: Damir Javor, Josip Radojković i Radoš Arsenijević.

PARTIZAN: Pejdž 8, Si 9, Marinković 8, Gegić 5, Veličković 6, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 10, Janković 2, Lendejl 16, Gagić 16, Nikolić 3.
FMP: Rebec 17, Ret 2, Paunović 7, Uskoković, Jeremić 10, Momirov, Pot 10, Radovanović 10, Šešlija 2, Nikolić, Vašingtn 6, Đorđević 13.