0

ABA LIGA: Zvezda u drugoj četvrtini slomila Megu, prvi deo prvenstva završila sa 11-0! (VIDEO)

Objavljeno: 15.12.18 u 21:03

U 11. kolu ABA lige Crvena zvezda je kao gost u Sremskoj Mitrovici pobedila Mega Bemaks rezultatom 78:68 (20:15, 22:10, 22:22, 14:21) i tako prvi deo prvenstva završila bez poraza.

‘Šetnja’ Crvene zvezde kroz regionalno takmičenje se nastavlja, posle 11 odigranih utakmica četa Milana Tomića ima isti broj pobeda. U derbiju kola u hali ‘Pinki’ pala je neugodna ekipa Mega Bemaksa, a meč je rešen u drugoj četvrtini koju su košarkaši Crvene zvezde dobili u svoju korist sa 22:10.

Bio je to period u kom su crveno-beli igrali sjajno u odbrani, a u napadu koristili sva raspoloživa sredstva. Dovoljno je reći da je u jednom momentu četa Milana Tomića imala prednost 19 poena – 36:17. Crvena zvezda je na poluvreme otišla sa vođstvom 42:25.

Šampion Srbije u visokom ritmu nastavio i u drugom delu igre, ali je Mega takođe podigla nivo košarke, mada nije uspela da istopi prednost, u jednom trenutku je bilo ‘minus 15’, ali se Crvena zvezda do kraja perioda vratila na ‘plus 17’ i u poslednjih deset minuta je ušla sa 64:47.

Mega Bemaks je mnogo bolje zaigrala u poslednjoj deonici, vrtaila se zahvaljujući odličnoj partiji iskusnog Ratkovice i spustila prednost rivala u jednom trenutku na šest poena minusa 68:74. Ipak, minut pre kraja je Beron pogodio za 76:68 i čini se otklonio dileme da do senzacionalnog preokreta može doći. Na kraju Crvena zvezda je slavila sa 78:68.

Najefikasniji kod pobednika bio je Perperoglu sa 17 poena, Beron je ubacio 14, a Regland 13 poena. Kod Mege je Bitadze bio sjajn sa 23 poena, dok je Ratkovica dodao 11 koševa.

MEGA BEMAKS – CRVENA ZVEZDA 68:78 (25:42)

Dvorana: Pinki u Sremskoj Mitrovici
Gledalaca: 3.000
Sudije: Miloš Koljenšić, Branislav Mrdak i Ivan Stefanović.

MEGA BEMAKS: Janjić, Marjanović 6, Ratkovica 11, Ašćerić, Mišković 10, Čarapić 8, Atić, Bitadze 23, Koprivica, Mokoka 7, Fundić 3, Stanić.
CRVENA ZVEZDA: Regland 13, Perperoglu 17, Davidovac 2, Nenadić 3, Lazić 5, Faje 5, Beron 14, Dobrić, Ristić, Simanić 8, Cirbes 6, Odžo 5.