0
Košarka

NBA: Sumorna noć za Srbe, Jokić bio dobar, ali je poraz bio neizbežan (VIDEO)

Objavljeno: 09.12.18 u 09:05

U noći između subote i nedelje na teren je trebalo da izađu svi Srbi, izašli su svi sem Miloša Teodosića i svi su zabeležili poraze.

Sumorna noć za Srbe u najjačoj ligi sveta. Prvi su na parket izašli Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica, ali je Indijana bil previše jaka za njihov Sakramento i slavila je 107:97. Dobro su ‘kraljevi’ otvorili utakmicu, imali prednost 31:24 posle 12 minuta igre, ali kasnije su pali. Poslednje vođstvo Sakramento je imao u trećoj četvrtini, ali su u poslednjoj deonici Pejsersi pokazali da imaju kvalitet dometa plej-ofa.

Bogdan Bogdanović je na parketu proveo 33 minuta, ubacio je 11 poena (4-11 šut iz igre, 1-5 za tri i 2-4 sl. bacanja) uz šest asistencija i tri skoka. Nemanja Bjelica je na terenu proveo 28 minuta, ubacio je šest poena (2-6 iz igre, 0-3 za tri, 2-2 sl. bacanja), uz neverovatnih 12 skokova i dve asistencije. Najefikasniji kod poraženog tima bio je Hild sa 20 poena. Kod Indijane se istakao Jang sa 20 poena i devet skokova, dok je Bogdanović ubacio 18 poena.

Da nije bilo užanse treće četvrtine Denver bi danas slavio u Atlanti, ali posle 35:21 za Houkse u trećoj deonici spasa nije bilo. Atlanta je slavila sa 106:98. Dovoljno je reći da su Nagetsi u prvoj četvrtini imali čak ‘plus 15’ – 33:18.

Nikola Jokić je ‘upisao’ novi dabl-dabl učinak. Za 33 minuta na parketu ubacio je 24 poena (9-17 iz igre, 0-2 za tri, 6-7 sl. bacanja) uz 11 skokova i sedam asistencija. Nažalost, Srbin nije adekvatno ispraćen od saigrača, Bizli je ubacio 19 poena, dok je Ernangomez dodao 17 poena uz deset skokova. Kod Atalante je Kolins ubacio 30 poena uz 12 skokova.

Za kraj su LA Klipersi na svom parketu u ‘Stejpls centru’ demolirani od Majamija 121:98. Rezultat baš ne govori, ali je ovo bila veoma neizvensa utakmica sve do poslednje četvrtine. Tada su desetkovani Vejd i drugari slavili sa neverovatnih 30:8 i ponizili domaćina.

Od Srba na parketu za Kliperse bio je samo Boban Marjanović. Srpski gorostas je odigrao 14 minuta, ubacio je osam poena (3-6 iz igre, 2-2 sl. bacanja) uz četiri skoka. Miloša Teodosića nije bilo u timu. ‘Vrelinu’ je do pobede vodio veteran Vejd sa 25 poena, dok je Vinslov dodao 21 koš. Kod tima iz Los Anđelesa su se istakli Haris sa 20 poena i Vilijams sa 18. Za Majami na parketu nije bilo Gorana Dragića.

Dalas je na svom bunjištu sa 107:104 pobedio Hjuston, a Luka Dončić je ubacio 21 poen uz sedam skokova.