3
Košarka

KVALIFIKACIJE ZA MUNDOBASKET: Izraelci trojkama nadigrali Srbiju, ništa još nije gotovo

Objavljeno: 30.11.18 u 14:55

Srbija je imala šansu da se već danas izbori za Svetsko prvenstvo u Kini, ali je izgubila u Tel Avivu.

Izabranici su još uvek u dobroj situaciji, mada je planove promenio poraz od Izraela rezultatom 83:74.

Već u 2. minutu utakmice stigli su domaći do osetnije prednosti, od pet poena nakon što je Birčević promašio na isteku napada, a Douson pogodio na drugoj strani. Srbija je zatim uhvatila priključak, igralo se koš za koš do serije naših igrača kada je prvo Milosavljević pogodio trojku, a zatim i Birčević za plus pet. Međutim, ponovo serija koja donosi preokret. Osam poena su nanizali Izraelci i poveli sa 22:20 nakon čega je Aleksandar Đorđević bio prinuđen da traži tajm-aut. Međutim, nismo uspeli da prekinemo nalet domaćina, pošto je Pnini pogodio trojku, a zatim i Idan Zalmanson za seriju 13:0.

Srbija je na startu druge deonice usepla da konsoliduje redove, ali ne i da zaustavi odličan šut Izraelaca izvan linije 6,75. Sredinom kvartala iz igre Milosavljevića jedan na jedan, a zatim i trojke Branka Lazića, Srbija posle dužeg perioda dolazi do izjednačenja 34:34. Poenima Raduljice smo došli i do prednosti, a ona se zatim nekoliko puta smenila do plus dva koliko je na kraju prvog poluvremena imala naša selekcija.

Odličan početak treće deonice imala je Srbija, odnosno Marko Simonović koji je ubacio šest vezanih poena, da bi zatim i Raduljica nastavio niz. Tek sredinom četvrtine Izrael opet stiže do prednosti preko Dibartolomea, ali je Stevan Jelovac ubrzo slobodnim bacanjima vratio vođstvo našoj selekciji. Do kraja četvrtine se igrao egal što je garantovalo uzbudljiivh završnih deset minuta.

Serija trojki na otvaranju četvrtog kvartala, Blat i Koen su pogodili za domaće, a Avramović i Milosavljević na drugoj strani. Međutim, prava enigma za našu odbranu bio je Gaj Pnini koji je ubacio novu. Minut kasnije, Pnini je ponovo pogodio trojku, tada četvrtu danas. Koliko je Izraelcima polazilo dosta toga od ruke u napadu, toliko su srpski košarkaši grešili, gubili lopte i pravili greške što je doprinelo ad na kraju Izrael i pobedi.