2

EVROKUP: Treći vezani poraz Zvezde, novo očajno izdanje i znak – nešto mora da se menja!

Objavljeno: 20.11.18 u 22:04

Košarkaši Andore savladali su Crvenu zvezdu 91:80 i tako je pretekli na drugom mestu A grupe Evrokupa.

Crveno-belima je pobeda neophodna kako bi osigurali drugo mesto na tabeli, ali kao da to nije bio dovoljan motiv košarkašima Milana Tomića da se rastrče na samom početku i domaćem sastavu pokažu da su došli po pobedu.

Prvi deo prve četvrtine protekao je u ujednačenoj igri, menjale su se ekipe u vođstvu, ali nije uspevala nijedna da se odvoji, pa je u 4. minutu rezultat bio 11:11.

Vitali je trojkom doneo vođstvo domaćinu 14:11, odgovorio je Faje, povela je Zvezda preko Cirbesa 15:14, ali je Reglandov promašaj kaznio Enis trojkom, posle čega su crveno-beli propustili da za osam sekundi prenesu loptu, pa je u završnicu prve četvrtine domaći tim ušao sa 19:15, a trojkom Berona crveno-beli su četvrtinu okončali sa 25 primljenih i 20 datih poena.

Prišla je zvezda na poen zaostatka nakon što je Odžo pogodio sa linije za slobodna bacanja, a potom i Čović vezao četiri poena, Mogli su crveno-beli da preokrenu, no tehničku grešku Steviću nakon duela sa Odžom nije Dobrić realizovao sa linije za slobodna bacanja, a Albisi je trojkom o tablu praktično najavio dalji rasplet večerašnje utakmice.

Sudije su u nekoliko navrata bile krajnje konfuzne, pa su tako prvo dosudile faul Majkla Odža, da bi nakon nekoliko momenata preinačile odluku i ličnu grešku dodelile košarkašu domaćeg tima.

Koliko je loša Zvezda bila pokazuje i trenutak iz šestog minuta druge četvrtine, kada je Albisi pogodio trojku, a lopta pripala Andori odmah potom, nakon što je Beron napravio faul još dok je lopta letela.

Uspeli su crveno-beli da se vrate do kraja poluvremena, preko Berona, Fajea i košem Perperoglua čak i da povedu 47:46, ali to kao da je vezalo ruke košarkašima Milana Tomića u drugom poluvremenu.

Samo 33 poena u drugom delu meča, uz veliki broj neshvatljivih grešaka pre svih Perperoglua i Dobrića, te očajan šut spolja, nedostatak praktično bilo kakve ideje u napadu, kao i većim delom utakmice nepostojeća odbrana kao rezultat su imale treći vezani, a ukupno četvrti poraz u Evrokupu, pa će Zvezda imati izuzetno težak zadatak da se protiv Breše i Galatasaraja izbori za drugo mesto, pogotovo jer je crveno-belima sada neophodno i da Andora izgubi bar jedan od preostala dva meča.

Regland sa 20 i Beron sa 14 su prednjačili kod Zvezde, dok su kod pobedničkog tima bolji od ostalih bili Albisi sa 19 i Jelinek sa 16 poena.