0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Zadar demolirao Cibonu, dabl-dabl Luke Božića

Objavljeno: 19.11.18 u 19:58

Utakmicom izmađu Cibone i Zadra koja je igrana u Košarkaškom centru ‘Dražen Petrović’, zatvroreno je osmo kolo regionalnog košarkaškog takmičenja.

Cibona je ovaj duel dočekala sa tri pobede i četiri poraza, a gosti su večeras ubedljivim trijumfom, rezultatom 66:97 (18:33, 17:20, 13:21, 18:23) došli do treće pobede u sezoni, te sada oba tima imaju identičan skor.

Ekipa Ante Nazora na sjajan način otvorila je ovu utakmicu, te sa ubačenih 33 poena u prvoj deonici nagovestila šta nas do kraja može očekivati. Nakon samo nekoliko minuta igre u prvoj deonici poenima Božića i Brzoje gosti odlaze na ‘plus devet’, a prednost su uspeli da sačuvaju do poslednjeg minuta utakmice. Do kraja meča prednos Zadra je rasla, a rezultatski gledano sve četiri deonice pripale su gostima, koji su zasluženo, ubedljivo slavili.

Najbolji u sastavu domaće ekipe bio je Filip Bundović sa 18 poena i sedam skokova, a pratio ga je Novičić sa 13 poena. U timu Ante Nazora ponovo najbolju igru prikazao je Luka Božić, sa 22 poena, 10 skokova i tri asistencije, dok je Krajina postigao 16 poena, uz osam skokova, a Vuković je uz isto toliko skokova postigao i 14 poena.