0

NBA: Jokić imao 18 poena za četvrtinu, pa je doživeo veliki peh! Bogdanovićevih 14, Bjelica samo dva poena (VIDEO)

Objavljeno: 18.11.18 u 09:12

Svi srpski košarkaši u NBA ligi su noćas bili na parketu, ali su samo trojica dobili priliku da zaigraju tokom susreta u noći između subote i nedelje.

Ponovo je najzapaženiji bio Nikola Jokić, koji je u porazu svog Denvera od Nju Orleans Pelikansa postigao 25 poena, od čega čak 18 u prvoj četvrtini.

Međutim, doživeo je peh kada se okliznuo izvan terena kada je išao po loptu, uhvatio se za preponu i nakon toga više nije bio isti.

Entoni Dejvis ga je razorio do kraja meča, ubacio mu 40 koševa i zbog toga su pelikansi slavili trijumf.

– Bilo ga je teško zaustaviti. On je sjajan igrač. Nismo uradili dobar posao večeras – rekao je Jokić posle meča.

Sakramento Kingsi su ubedljivo poraženi od Hjuston Roketsa, a Bogdan Bogdanović je ponovo imao solidan individualan učinak. Za 20 minuta na terenu je postigao 14 poena i podelio pet asistencija, mada je već nakon 10 minuta na parketu imao isti broj koševa.

Nemanja Bjelica se, pak, nije toliko naigrao, svega tri puta je pokušao da šutne i ubacio je jedan šut za krajnjih dva poena.

Nezaustavljiv je bio Džejms Harden sa 34 poena, Kris Pol je imao 24, a Klint Kapela 23 uz 16 skokova.

Los Anđeles Klipersi su noćas slavili trijumf protiv Bruklin Netsa rezultatom 127:119, ali srpski igrači Miloš Teodosić i Boban Marjanović nisu dobili priliku.