1
Evrokup

EVROKUP: Dobro veče za ABA-ligaše, slavili Mornar i Cedevita

Objavljeno: 14.11.18 u 22:43

Crnogorski šampion porazio je Torino drugi put u sezoni, dok je Cedevita nadigrala Albu.

Rezultatom 86:83 je Mornar pobedio italijansku ekipu, a hrvatski tim je sa 109:102 savladao nemački.

Cedevita je sjajno ušla u meč sa Albom i u prvoj deonici ubacila čak 32 poena. Sa plus 21 je hrvatska ekipa završila taj deo utakmice, da bi istim ritom igrala i u nastavku. U međuvremenu je i nemački klub podigao ritam i pretio na samom kraju da dođe do preokreta, Alba je postigla čak 39 poena u poslednjih deset minuta, ali je Cedevita uspela da izdrži taj nalet Nemaca.

Kada je o Mornaru reč, crnogorski tim je zadržao šanse za prolazak u top 16 fazu Evrokupa večerašnjom pobedom. Najbitniji deo meča za Pavićevićeve izabranike desio se u drugoj četvrtini kada je serijom Mornar došao do vođstva koje je uspeo da sačuva do samog kraja.