0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: FMP ‘razbio’ Krku, majstorka partija Pota i Apića – gosti u poslednjoj četvrtini samo tri poena!

Objavljeno: 12.11.18 u 21:14

Za kraj sedmog kola ABA lige još jedna prilično ubedljiva pobeda, FMP je sa 93:65 pobedio Krku.

U Železniku sjajnu rolu imao je Stefan Pot sa 30 poena, dok je 16 uz sedam skokova imao Dragan Apić.

Odlično su Panteri otvorili utakmicu na svom parketu, i već u prvoj deonici stekli dvocifreni plus. Do poluvremena je prednost rasla, te je na velikoj pauzi FMP vodio rezultatom 59:38. Krka je u nastavku podigla ritam i iskoristila blagi pat domaćeg sastava kako bi, barem malo smanjila minus, ali je zatim usledila katastrofalna poslednja četvrtina.

Za deset minuta igre Krka je ubacila samo tri poena i sebe osudila na propast. Osolnik je polaganjem postigao prve poene za Krku tek u petom minutu poslednjeg kvartala, da bi do kraja utakmice gosti poentirali još samo jednom, kada je jedno od dva bacanja pogodio Fifolt na 1:18 do kraja meča.