Nakon što su nas od početka nove sezone najjače košarkaške lige na svetu navikli na dobre partije, srpski reprezentativci su sinoć podbacili.

Povezane vesti

Pored toga što su njihove ekipe poražene, niko od naših internacionalaca nije imao ‘ozbiljniji’ statistički učinak.

Najveće iznenađenje je sinoćni poraz Denvera, jer je ekipa iz Kolorada nakon pet vezanih pobeda poražena od Memfisa rezultatom 87:89. Četiri sekunde pre kraja sa dva pogođena bacanja Mark Gasol je rešio pitanje pobednika i tako doveo Nagetse do drugog poraza u tekućem šampionatu. Nikola Jokić promašio je pobedonosni šut za tri poena, a pravo je čudo da je to bio njegov jedini pokušaj na meču.

Ovo je bila jedna od njegovih najgorih partija u karijeri, on je za 25 minuta na parketu ubacio četiri poena i upisao sedam skokova, a svih četiri sa linije za slobodna bacanja. Melounova ekipa zadržala je deobu prve pozicije, ali ovaj poraz i ne čudi s’ obzirom na lošu rolu njihovog najboljeg igrača.

(VIDEO:YouTube/Memphis Grizzlies)

I drugi tim čije boje brane srpski igrači sinoć je poražen i to od lidera Istočne konferencije. Toronto je savladao Sakramento Kings rezutatom 105:114. Na parket se na ovoj utakmici nakon duže pauze vratio Bogdan Bogdanović i on je za nešto više od 18 minuta na terenu zabeležio sedam poena, jednu asistenciju i dva skoka, dok je Bjelica proveo minut više na parketu, ali se njie upisao među strelce uz pet promašaja iz igre, skok i tri asistenije.

(VIDEO:YouTube/MLG Highligts)

U porazu Dalasa na gostovanjuu Juti rezultatom 117:102 ponovo je fenomenalan bio Luka Dončić. Prošlogodišnji MVP Evrolige u porazu svog tima za 35 minuta na parketu zabeležio je 24 poena, šest skokova i dve asistencije.

(VIDEO:YouTube/House of Highlights)