Košarkaši Crvene zvezde odigrali su bez dileme najgoru utakmicu od početka sezone, pa je Ulm slavio rezultatom 95:80.

Povezane vesti

Videlo se na samom početku meča da ovo nije Zvezdino veče, pošto je posle uvodnih 2:2 i pogotka Cirbesa Ulm stigao do 7:2, potom i 13.6, a imali su domaći u jednom momentu i osam razlike – 18:10 pogocima Patrika Milera sa linije za slobodna bacanja.

Nesportski faul Gintera nad Odžom bio je uvod u seriju 6-0, pa su izabranici Milana Tomića prišli na 18:15, dok je prva četvrtina trojkom Evansa sa jedne i zakucavanjem Odža sa druge strane okončana 21:17.

Ginter je vezao pet poena, Odžo sa druge strane poentirao uz faul, a trojkom Rajnharta otišao je Ulm na 29:20.

Kada je Dobrić pogodio trojku činilo se da mogu gosti da se vrate u meč, ali je Beron trećom izgubljenom loptom na današnjem meču „otvorio“ kontru kojom su domaći vratili razliku na „+11“. Pogodio je i Beron za tri, dobra odbrana nije krunisana košem posle lošeg napada Cirbesa, pa je Evans po treći put doneo prednost od 11 poena Ulmu, zatim je ona porasla i na 13 bacanjima Evansa, a Miler i Fotu trojkom su do kraja poluvremena doneli svojoj ekipi višak od 17 poena – 50:33.

Otvorio je Cirbes lakim poenima drugo poluvreme, Reglend je posle kontre pogodio uz faul, ali nije iskoristio dodatno bacanje, a koševima Evansa i Grina otišao je Ulm na „+19“, 56:37.

Jedini raspoložen u Zvezdi bio je Ognjen Dobrić, koji je sjajno šutirao za tri poena, a potom i fantastičnom rampom sprečio zakucavanje, no ništa nije delovalo – precizan je bio Miler sa druge strane, potom i Rajnhart, a trojkom upravo Dobrića igrači Zvezde zadržali su nadu da mogu do preokreta, uprkos ogromnom vođstvu rivala.

U poslednjoj deonici Zvezda je delovala bolje, trojkom Fajea i košem Lazića smanjili su, ali je na svaki dobar potez Zvezda dodavala bar dva loša, o čemu možda najbolje svedoči poslednji napad na meču. Naime, na dvadesetak sekundi pre kraja Zvezda je imala napad na -13, kada je Bili Beron odlučio da iz samo sebi poznatog razloga šutne za tri poena. Lopta nije ušla u koš, usledila je munjevita akcija domaćih i pogodak uz faul, no Miler nije iskoristio dodatno bacanje. Imao je Beron šansu da trojkom ipak vrati Zvezdu na ispod 15 razlike, koliko su slavili u Beogradu, ali je njegov šut iz ćoška ipak ostao van koša.

Na kraju, drugi poraz Zvezde od početka sezone, pa crveno-belima sad sledi borba da do kraja zadrže što bolju poziciju pred drugi krug.

Evans sa 23 i Miler sa 20 predvodili su Ulm, dok je kod Zvezde najbolji bio Dobrić sa 21 poenom, a jedini dvocifreni pored njega bio je Perperoglu sa 10 poena.