1
Evrokup

EVROKUP: Važna pobeda Partizana na Trinkijerijevom debiju u Beogradu!

Objavljeno: 06.11.18 u 22:01

U 6. kolu Evrokupa, košarkaši Partizana su savladali italijanski Trento rezultatom 76:71.

Krcat ’Pionir’ dočekao je novog trenera Partizana, Andreu Trinkijerija, u njegovoj prvoj utakmici pred domaćom publikom. A igrači na parketu su od prvog minuta svu frenetičnu energiju sa tribina pretočili u granitnu odbranu.

Crno-beli su meč otvorili serijom od 11:1 i kasnije do kraja četvrtine stigli do velikih 22:7, što dovoljno govori kako su domaći igrači dejstvovali u defanzivi.

Međutim, period nešto lošije igre na obe strane terena početkom druge deonice doprineo je da Italijani naprave seriju 8:0 i prepolove zaostatak, a onda do kraja poluvremena stignu do ‘mršavih’ minus četiri.

– Moramo mnogo više da poštujemo sebe – rekao je Trinkijeri u izjavi tokom pauze, a kako je sve to mnogo više obrazložio igračima u svlačionici, rezultat je brzo bio vidljiv.

Partizan je već posle nepuna dva minuta naterao gostujućeg trenera na tajm-aut, ali ni taj momentum nisu crno-beli iskoristili u potpunosti. Na krilima Nikole Jovanovića, Trento se vratio na 45:44, ali kada je njegovo isključenje iznudio Stefan Janković, zbog udaranja laktom, sve je bilo mnogo lakše za ‘parni valjak’.

Išao je Partizan u poslednjoj deonici ponovo na dvocifrenu razliku, ali su i nju uspeli da ispuste u finišu. Trento je ponovo došao do minus tri (72:69), ali je pobedu ipak osigurao Vanja Marinković sa linije penala.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Džok Lendejl sa 18 postignutih poena. Crno-beli su sada na skoru 2-4, te će se sa Turk Telekomom i Zenitom koji su na 3-3 boriti za plasman u narednu rundu.