4

ABA LIGA: Trinkijeri ‘položio prijemni’, odlični Marinković i Zagorac – Partizan slavio, ali nije imao rešenje za Bitadzea (FOTO)

Objavljeno: 03.11.18 u 18:59

Rezultatom 81:74 Partizan je naneo prvi poraz Megi u ovoj sredini u okviru 6. kola ABA lige.

Andrea Trinkijeri je pobedio na debiju u Partizanu, a izvanrednu rolu ponovo je imao Goga Bitadze u taboru poraženih.

Partizan je utakmicu otvorio kako je retko ko očekivao. Dve trojke Vanje Marinkovića za 6:2 koliko su imali gosti, da bi zatim i Džok Lendejl poentirao uz faul. Australijanac je zaigrao odlično, pridružio mu se i Markus Pejdž pa je sredinom prve deonice Partizan imao izvanrednu seriju od 11 vezanih poena za vođstvo 17:4. U igri je domaći tim držao Goga Bitadze koji je poenima smanjio rezultatski zaostatak.

Isplatila se agresivna odbrana Mege po celom terenu, te je ubrzo domaćin smanjio na svega pet poena razlike nakon snažnog kucanja Mokoke i poena Marjanovića. Mega je imala nekoliko prilika da se u potpunosti vrati, ali im na ruku nije išao procenat šuta koji je bio nula posto, pet promašaja iz isto toliko pokušaja.

Na startu druge deonice zahvaljujući boljoj igri Partizan opet dolazi do prednosti na dve cifre, kada je Dejan Milojević već u 2. minutu drugog kvartala morao da zatraži tajm-aut. Tokom celog perioda je gostujući tim držao rivala na desetak poena razlike, ali poenima iz okreta Zagorac vraća Partizan na maksimalnih 14 razlike.

Ništa novo ni u trećoj deonici. Uspevalo je Partizanu da na sigurnom odstojanju drži ekipu Mege. Kao što je slučaj bio i u drugom kvartalu, i u ovom su crno-beli uspeli da u finišu dođu do maksimalnih plus 14 i tako sa sigurnom prednošću odu u poslednju četvrtinu.

Međutim, zapretila je Mega u završnoj četvrtini. Ona je počela serijom od devet poena u kojoj su koševe dali Bitadze, Mokoka i Marjanović, uglavnom poenima sa linije slobodnog bacanja. Edin Atić je izvanredno pogodio od tablu, te je vođstvo Partizana koje je bilo i plus 17 tada bilo sve manje zahvaljujući seriji Mege od 12 uzastopnih poena. U tim momentima ključnu ulogu su imali Bondža Si i Džok Lendejl koji su uneli sigurnost u gostujući tabor i praktično doneli pobedu Partizanu.

Najbolji akter utakmice i jedini sa dvocifrenim brojem poena u timu Dejana Milojevića bio je Goga Bitadze sa 28 poena i 11 skokova (indeks 43), dok su u Partizanu po 17 imali Rade Zagorac i Vanja Marinković. Džok Lendejl je ubacio 13, a Bondža Si 12.