Oba tima pred ovaj duel imala su identičan skor od dve pobede i jednog poraza.

Povezane vesti

Ipak od večeras neće biti tako jer je Žalgiris stigao do trećeg trijumfa rezultatom 83:87 (13:20, 20:24, 18:14, 25:18, 7:11).

Ekipa koju sa klupe predvodi Šarunas Jasikevičijus bolje je otvrorila ovaj duel. Od momneta kada Jankunas posle dva minuta igre donosi 6:4 svom timu, ekipa Žalgirisa zadržala je prednost do kraja prve deonice. Druga četvrtina bila je identična prvoj, a gosti na poluvreme odlaze sa 11 poena prednosti.

U treću deonicu bolje ulaze domaći igrači, a najraspoloženiji za igru bili su Lengford i Gist, koji su doveli do toga da na odmor nakon ovog perioda njihova ekipa ode sa sedam poena minusa. Četvrta četvrtina u potupnosti bila je pod kontrolom Atinjana, a sredinom tog perioda Papapetru trojkom donosi prvu prednost svojoj ekipi još od starta utakmice. Međutim gosti se vraćaju i bivši igrač Crvene zvezde Nejt Volters ih ponovo dovodi u vođstvo. Nik Kalates svojim ‘minijaturama’ donosi novo vođstvo svom timu, a 40 sekundi do kraja meča Džejms Gist donosi dva prednosti poena Atinjanima, ali Brendon Dejvis pogađa na 0.06 za dva i odvodi utakmicu u produžetke.

Ipak Vajt, Dejvis i Uljanovas u produžetku svojim poenima rešavaju pitanje pobednika na ovoj utakmici. Najviše poena na ovom meču postigli su  Kalates 22 i Lengford 13, a kod gostiju Dejvis 18.

U poslednjem meču dana CSKA je u Moskvi demolirao Gran Kanariju ubacivši čak 106 poena, a primio je 91. ‘Armejce’ je do pobede vodio De Kolo sa 22 poena, Higins je dodao 17 koševa, a po 15 su ubacili Klajburn i Peters.