6

ABA LIGA: Šok – Zadar slavio u ‘Areni’, agonija Partizana se nastavlja (FOTO)

Objavljeno: 26.10.18 u 22:55

U petom kolu ABA lige Partizan je na svom parketu poražen od Zadra dosta ubedljivo i lako 95:85 (23:23, 25:17, 25:17, 22:28).

Agonija Partizana se nastavlja. Crno-beli su vezali peti poraz, treći u ABA igi i to u sjajnoj atmosferi ‘Beogradske arene’. Moglo bi se reći da je naša najveća dvorana malerozna za crno-bele kada igraju protiv hrvatskih timova. Ono što navijače ‘parnog valjka’ najviše brine jeste očajna odbrna i lako primanje koševa, čak 95 od ‘fenjeraša’ u regionalnom takmičenju.

U prvoj četvrtini videli smo pravu klackalicu, vodio je prvo Zadar, te ja Partizan preokrenuo, pa su gosti sa Jadrana ponovo vodili, da bi Partizan okrenuo i na kraju Magerti pogodio za 23:23. Partizan je imao odlično otvaranje druge četvrtine kada je Pejdž serijom 7:0 doneo vođstvo crno-belima 30:23. A tada je usledio neverovatan pad, Zadar je napravio neverovatnu seriju 14:2 i poveo sa 37:32. Gosti su u tim momentima delovali nezaustavljivo i na poluvreme su otišli sa vođstvom 48:40. Partizan je drugu utakmicu zaredom za 20 minuta primio 48 poena.

U trećoj četvrtini Zadar je nastavio da zatrpava koš Partizana. Božić i Litl bili su nepogrešivi, a gosti su imali neverovatnih 19 poena razlike 71:52. Crno-beli su u poslednju deonicu ušli sa ‘minus 16’ – 73:57. Kako tokom celog meča, tako je bilo do samog kraja, Partizan nije imao snage da se suprotstavi Zadru (išao na plus 20), a do kraja meča je zahvaljujući Jankoviću i Aranitoviću uspeo da ublaži težak poraz na svega ‘minus deset’ 95:85 za Zadar.

Kod Zadrana nezaustavljiv je bio Božić sa 27 poena i devet skokova, dok je Litl dodao 19 poena, a Špralja 13. U Partizanu je najefikasniji je bio Janković sa 19 poena, dok je Pejdž dodao 16.

PARTIZAN – ZADAR 85:95 (40:48)

Dvorana: Beogradska arena
Gledalaca: 8.000

PARTIZAN: Pejdž 16, Si 5, Aranitović 10, Marinković 10, Gegić 3, Veličković, Pecarski 3, Braun, Janković 19, Lendej 2, Gagić 12, Nikolić 7.
ZADAR: Grent 7, Bašić 4, Marić, Magerti 9, Krajina 6, Vuković 5, Brzoja 5, Špralja 13, Tomas, Litl 19, Božić 27, Planinić.