3

Kosarka Basketball ABA season 2018-2019 Partizan v Olimpija Laktasi, 06.09.2018. foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

EVROKUP: Crno-bele skupo koštali bezidejni napadi, drugi evropski poraz

Objavljeno: 17.10.18 u 22:31

Partizan je pretrpeo poraz u trećem kolu Evrokupa od Valensije rezultatom 79:71.

Nenad Čanak večeras nije računao na Bandžu Sija i Radeta Zagorca.

Vanja Marinković i Đorđe Gagić su veoma dobro počeli utakmicu i sa po četiri poena u uvodnim minutima vukli crno-bele. Potom sledi serija Partizana od sedam vezanih poena. Trojku je ubacio Pejdž, pa asistirao Gegiću u kontri da bi Strahinja Gavrilović iz još jedne kontre došao do poena nakon krađe lopte za 21:20.

Partizan je završio prvu deonicu sa nekoliko grešaka u prilikama kada je mogao da ozbiljnije povede protiv Španaca, a već u 14. minutu utakmice nakon poena Alekseja Nikolića crno-beli opet stižu do prednosti od sedam poena. Nalet Partizana prekinuo je Dubljević sa košem uz faul. Valensija je uspela da stigne do izjednačenja u finišu poluvremena, a na kraju i da povede posle serije od sedam uzastopnih poena.

Utisak je da je ključan momenat na utakmici početak drugog poluvreman kada Valensija serijom od 12:0 dolazi do prve dvocifrene prednosti, tada je bilo 57:44. Mučio se Partizan u napadu, dok je na drugoj strani španskom timu sve polazilo za rukom. Za kraj trećeg kvartala je Partizan uspeo samo da smanji na minus 12.

Na šest minuta do kraja utakmice Partizan se spustio na jednocifreni zaostatak kada je pogodio Nikolić. Imao je Partizan priliku da dodatno smanji zaostatak, ali je Pejdž promašio iz akcije u kojoj je mogao i da uposli nekog od saigrača. Crno-beli ipak uspevaju da spuste na minus sedam posle čega trener Valensije traži tajm-aut. Međutim, to je bilo sve što su mogli igrači Partizana da pruže ove večeri u Španiji.

Daleko bolji rezultat večeras je ostvario još jedan tim sa Jadrana koji je igrao meč u ovom takmičenju. Na gostujućem terenu je Cedevita savladala Gdinju rezultatom 78:61. Zagrepčani su ubedljivo slavili zahvaljujući odličnoj poslednjoj četvrtini u kojoj su došli do prednosti od devet poena. Džastin Kobs je sa 13 poena bio najbolji u hrvatskom timu.