0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: FMP bolji od Cibone

Objavljeno: 13.10.18 u 21:43

Košarkaši FMP Železnika savladali su Cibonu u meču 3. kola ABA lige posle produžetka rezultatom 93:88.

Gosti iz Zagreba otvorili su meč serijom 14-4, ali su ubrzo Rebec, Jeremić i Apić vratili utakmicu u egal, pa su košarkaši iz Železnika uspeli i da povedu u drugom delu. Držali su vođstvo tokom druge četvrtine, na poluvreme otišli sa 44:41, da bi u trećoj deonici uspeli i da povećaju na dvocifrenu razliku.

Ipak, Cibona je uspela u samoj završnici meča da vođstvo FMP-a od 77:71 pretvori trojkama Uljarevića i Markote u 77:77, da bi upravo Uljarević sa slobodnih bacanja neutralisao pogodak Jeremića i doneo poravnanje, 79:79, pa je pobednika dao produžetak.

Cibona je povela, FMP preko Bursaća i Apića preokrenuo, i na kraju uspeo da sačuva vođstvo do kraja za drugu pobedu, dok je Cibona vezala treći poraz.

Najefikasniji je bio dvojac Apić-Jeremić sa 25 poena, dok je kod Cibone Gilbert ubacio 17.