1
Košarka

NOVI PORAZ PARTIZANA: Čanak ima pune ruke posla, ali je jedan igrač oduševio (FOTO)

Objavljeno: 08.09.18 u 20:30

Košarkaši Partizana poraženi su u drugom pripremnom meču na turneji u Španiji, ovog puta od Saragose rezultatom 87:81 (27:32, 25:16, 15:19, 20:14).

Partizan je u prvoj utakmici na turniru ‘Circuito Movistar’ igrao protiv Saragose i poražen je, najviše zbog propusta u odbrani koje će trener Nenad Čanak morati da ispravi.

Partizan je u prvoj deonici dao čak 32 poena, ali i primio 27, iako je tada mogao da stvori osetniju prednost u odnosu na rivala.

Preokret je viđen već u drugoj deonici, pa su domaći na odmor otišli sa ‘plus četiri’, što su crno-beli neutralisali u trećoj deonici, odigravši odličnu odbranu sa 15 primljenih poena.

Na početku poslednjih 10 minuta čak su poveli sa 77:70, ali je od 35. minuta usledio potpuni pad, nekoliko šuteva nije ušlo i meč je otišla u korist domaćina, koji su na kraju slavili sa šest poena razlike.

Ipak, ono što može da raduje Čanka i navijače jeste učinak Markusa Pejdža, koji iako se i dalje prilagođava na evropski stil košarke, večeras je postigao 25 poena, imao po šest skokova i asistencija uz šut iz igre 10/14.

PARTIZAN: Pejdž 25 (6sk, 6as), Marinković 16, Pecarski 5, Gavrilović 6, Trifunović, Aranitović 4, Pažin, Tanasković, Gagić 5, Nikolić 6.