0

EP U20 ZA KOŠARKAŠICE: Srbija u finalu poražena od Španije

Objavljeno: 15.07.18 u 23:10

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije u konkurenciji dama poražena je u finalu takmičenja od Španije rezultatom 69:50 (17:6, 19:5, 15:12, 18:27).

Španija je mnogo bolje ušla u utakmicu, posle početnih 4:0, te serije 8-0 sa 17:6 završile prvu četvrtinu, a u drugoj deonici naša selekcija je odigrala još slabije, postigla tek pet poena, naspram 19 protivničkih i na poluvreme otišla sa 36:11.

Iako su zaigrale nešto bolje, reprezentativke Srbije su izgubile i treću deonicu, mada su za tih deset minuta postigle poen više nego za celo prvo poluvreme. Kako je pred završnih 10 minuta Španija imala čak 28 poena prednosti, nije bila dovoljna fantastična poslednja četvrtina kada su igračice Miloša Pavlovića ubacile 27 poena. Na kraju, 69:50 i drugo mesto u Evropi.

Ivana Raca je ubacila 14, Katanić 13 poena, dok je kod Španije odskočila Iris Mbulito ubacivši 21 poen.