0

KLS SUPERLIGA: FMP u polufinalu, čeka se majstorica Borca i Dinamika

Objavljeno: 24.05.18 u 21:20

Tim iz Železnika je uspeo da slavi i na gostovanju, te dođe do plasmana u polufinale KLS Superlige.

FMP je porazio Zlatibor rezultatom 94:87 u meču u kojem se posebno istakao Nemanja Nenadić sa 29 poena.

Domaćin je loše otvorio utakmicu i postigao samo 13 poena tokom prvih deset minuta, te je već u tom periodu FMP bio na pragu dvocifrenog plusa. Međutim, potom je usledila sjajna deonica Zlatibora i 30 ubačenih poena, i više nego duplo od prvog kvartala, ali u dobrom ritmu su igrali i Panteri te nije došlo do smanjivanja prednosti.

Tempo FMP-a je opao u drugom poluvremenu, što je Zlatibor iskoristio da se potpuno vrati u utakmicu pred odlučujuću četvrtinu. U njoj su dosta bolje odigrali Panteri i rešili meč u svoju korist.

Nemanja Nenadić je imao 29 poena u pobedi svog tima, dok je Marko Jeremić ubacio 19. Na drugoj strani su Milan Vulić i Dragoslav Papić postigli po 24.