0

EVROLIGA: Real Madrid je šampion Evrope (FOTO)

Objavljeno: 20.05.18 u 22:16

Real Madrid je deseti put u svojoj bogatoj istoriji šampion Evrope, pošto je u velikom finalu u Beogradu savladao Fenerbahče 85:80 (21:17, 17:23, 25:15, 22:25).

Željko Obradović je u Beogradu mogao da dođe do svoje desete titule prvaka Evrope, ali su se po deseti put u istoriji radovali košarkaši Real Madrid – 85:80.

Fenerbahče je odlično otvorio meč i posle trojke Kalinića poveo je sa 5:0. Real se u sledeća dva napada vratio na 4:5 serijom poena Dončića. Turski tim je konstantno vodio do dva i po minuta pred kraj kada je Real napravio seriju 6:0 za vođstvo 18:15. Pred ‘mali odmor’ tim iz Španije je vodio 21:17a.

‘Kraljevski’ klub je osetniju prednost napravio početkom drugog dela igre kada je poveo sa 27:20. Meli se u tim trenucima probudio i Fenerbahče se vratio na 27:26. Četa Željka Obradovića je nedugo zaitim ponovo vratila prednost u svoju korist, Kerol je trojkom 45 sekundi pre kraja prvog poluvremena preokrenuo, ali je u sledećem napadu Slukas vratio za 40:38 za Fenerbahče na poluvremenu.

Treća četvrtina je počela serijom 5:0 za Real Madrid od strne Kozera, a ekipa Pabla Lasa je meč stavila pod kontrolu poenima Ajona za 45:40. ‘Kraljevski klub’ je sve vreme kasnije održavao prednost i pred poslednjih deset minuta igra ušao je rezultatom 63:55. Real je treću četvrtinu dobio 63:55.

Prelomni trenutak utakmice dogodio se šest minuta pre kraja meča kada je Veseli pred protivničkim košem napravio nesportski faul nad Dončićem. Slovenac je pogodio oba slobodna bacanja, a posle lopte sa strane i Kerol trojku za visokih 71:61. Serijom 5:0 Melija i poenima Diksona, Fenerbahče se dva minuta pred kraj vratio u igru 74:69.  Real Madrid je minut 23 sekunde pre kraja imao ‘plus devet’ – 78:69. Ipak, Fener se nije predavao i trojkom Diksona 24 sekunde pre kraja stigao je na svega ‘minus tri’ – 81:78. Dva bacanja izveo je tada Kozer, oba je promašio, ali je 18 sekundi pre kraja Topkins pogodio za 83:78. Meli je smanjio na 83:80, ali spasa za Fenerbahče više nije bilo. Kozer je sa bacanja postavio konačnih 85:80 za desetu titulu prvaka Evrope Real Madrida.

‘Kraljevski klub’ je do trofeja vodio ‘X’ faktor Kozer sa 17 poena, Dončić je dodao 15 koševa, a dvocifren je još bio Tompkins sa deset poena. Kod Fenera je sjajan bio Meli sa 28 poena, ali je dvocifren još samo bio Vonamejker sa 14 poena. Kalinić je ubacio svega sedam koševa, dok se Gudurić nije ‘upisao’ u listu strelaca.