0

SUPERLIGA: Partizan samleo Vršac, pukla ‘stotka sa kusurom’ i plusom od 49!

Objavljeno: 13.05.18 u 22:12

Košarkaši Partizana potpuno su razmontirali ekipu Vršca u gostima rezultatom 108:59 u okviru devetog kola košarkaške Superlige Srbije.

FMP je trijumfom nad Dinamikom gotovo rezervisao prvo mesto na kraju, pa su košarkaši Partizana mogli potpuno rasterećeno da odigraju svoj meč devete runde Superlige. Iz te mirnoće smo dobili najubedljiviji trijumf crno-belih od čak 49 poena razlike.

Šta reći o utakmici u kojoj je jedan tim potpuno dominirao, a drugi jedva čekao da se susret završi što bezbolnije po njega.

Partizan je posle prvih 10 minuta vodio sa 11 poena, zatim na poluvremenu imao plus od 17 koševa, a u trećoj deonici je deklasirao rivala sa 30:12, čime je sve otišlo nizbrdo za Vrščane.

Za razliku od prethodnih utakmica u kojima Nenad Čanak nije bio zadovoljan požrtvovanjem i odbranom, ovog puta njegovi puleni su bili besprekorni i u odbrani i u napadu. Otuda i ovolika razlika na kraju.

KLS, 9. kolo:

Grupa B

Metalac – Vojvodina 101:102 (87:87, 94:94)
Dinamik – FMP 70:82
Vršac – Partizan 59:108

TABELA: FMP 8-1, Partizan 8-1, Dinamik 4-5, Vršac 3-6, Vojvodina 2-7, Metalac 2-7.