0
FIBA Liga šampiona

FIBA LŠ: Monako ove godine korak dalje, imamo prvog finalistu – Kikanović sjajan

Objavljeno: 04.05.18 u 19:16

Francuski tim je u polufinalu FIBA Lige šampione porazio Ludvigzburg iz Nemačke.

Rezultat je bio 87:65 za Monako, a u pobedi se posebno istakao Elmedin Kikanović sa 19 poena.

Veoma loše je Monako ušao u polufinale, pogotovo kada je o napadačkom učinku reč. Francuski tim je za deset minuta igre u prvom kvartalu uspeo da ubaci samo 11 poena, te je Ludvigzburg od samog početka imao solidno vođstvo. Do poluvremena je Monako uspeo da zaigra bolje ali ne i da preokrene.

Do preokreta je došlo tokom treće deonice kada su Francuzi nastavili sa dobrom igrom i pokazali da će nemački klub teško doći do finala. Tempo Ludvigzburga je značajno pao, pogotovo kada je reč o četvrtoj deonici u kojoj je Monako potpuno nadigrao rivala i ubedljivo slavio. Rezultat četvrtog kvartala bio je 26:11.

Monako je današnjom pobedom napravio korak dalje u FIBA Ligi šampiona u odnosu na prošlu sezonu kada je poražen u polufinalu od Banvita.